Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

Występ zespołu z Ukrainy

     Dnia 9 października 2018 roku w naszej szkole gościły pochodzące z Tarnopola na Ukrainie zespoły taneczno-muzyczne - "Czeremosz" i "Promień". Nasi wschodni sąsiedzi przez dwie godziny prezentowali uczniom i nauczycielom europejskie tańce ludowe oraz ludowe pieśni.

Zapytani przez nas członkowie zespołu o to, jak się czują przed polską publicznością, wszyscy z uśmiechami na twarzach, odpowiadali, iż atmosfera w naszej szkole jest fantastyczna.

     Widzów szczególnie zachwycił występ grupy tanecznej zespołu "Promień". Talentem muzycznym błysnął zespół "Czeremosz", który wykonał ukraińskie piosenki. Serca widzów skradł jednak występ młodej i utalentowanej solistki -Tatiany.  

 Zespół zaprezentował ambitny układ choreograficzny przedstawiający taneczną kulturę krajów europejskich.

 Okazuje się, iż taniec może przedstawiać opowieść z "życia wziętą"...

 Zespół zaimponował także publiczności niesamowitym akompaniamentem muzycznym.

 Nasze rówieśniczki zachwyciły nie tylko tańcem, ale także niebywałą słowiańską urodą.

 Oj działo się, działo...

 Młodzież z Ukrainy  swym występem zachwyciła, wprawiła w zachwyt i oniemienie.

 

 Młodzież z ZSP Nr 1 była pod wrażeniem talentu swych kolegów z Ukrainy.

 

Po występie był czas na pamiątkowe zdjęcia i wywiad...

 

     Po zakończonym owacjami na stojąco występie, udało nam się (Oskarowi Niciarzowi i Filipowi Olszowemu z klasy 2A) przeprowadzić wywiad z dwiema dziewczynami tańczącymi i śpiewającymi w zespole. W rozmowie Tania opowiedziała nam o swoich zainteresowaniach i początkach swojej kariery. Okazało się, iż jak większość swoich koleżanek z zespoł, od dziecka ciężko trenowała i doskonaliła swe umiejętności taneczne. Tatiana wspominała także o tym, iż początki jej kariery wiązały się głównie z wystepami na festynach oraz zabawach noworocznych.

     Druga z dziewczyn, z którą udało nam się przeprowadzić dłuższą rozmowę
to wokalistka, także Tatiana, która przyznała, iż "początki miała trudne". Tania twierdzi, iz jej dzisiejsze sukcesy są wynikiem długiej i wytrwałej pracy. Dziś, jak twierdzi "z przyjemnością koncertuje". O ile zainteresowania poprzedniej rozmówczyni oscylowały wokół podróży i turystyki,  druga Tania - wokalistka, studiuje nic innego, jak właśnie -  wokalistykę! W wolnych chwilach ... śpiewa... i gra na fortepianie.

          Artyści z Ukrainy byli wdzięczni za życzliwe przyjęcie w murach naszej szkoły i deklarowali, iż wrócą do nas za rok z nowym repertuarem. 

Redakcja:
 
tekst - Oskar Niciarz, Filip Olszowy z kl. II A
zdjęcia -  Monika Król, Julia Wojciechowska z kl. II B