14 stycznia 2011r. w sali nr 1 odbyła się nietypowa, pokazowa lekcja z

Wiedzy o Społeczeństwie pt: "Subkultury",

przygotowana przez uczniów kl. 3a LO pod kierunkiem mgr Mariusza Żabińskiego. Uczniowie wraz z nauczycielem zaprosili dyrekcję, pedagoga szkolnego, nauczycieli i kolegów z innych klas.

Uczniowie zaprezentowali 9 wybranych subkultur, wzbudzających szczególne zainteresowanie i kontrowersje, zarówno wśród dorosłych jak i młodzieży. Uczniowie oprócz bardzo szczegółowych informacji na temat kążdej z wybranych subkultur, zaprezentowali również charakterystyczny sposób bycia, zachowania i ubiór przedstawicieli każdej subkultury. Pokaz wbudzał wśród widowni żywe i entuzjastyczne reakcje. Ta nietypowa lekcja WOS-u spodobała się nie tylko młodzieży, również Dyrekcja i inni nauczyciele odebrali ją bardzo pozytywnie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu lekcja przygotowana przez młodzież naszej szkoły.

przygotowanie lekcji mgr Mariusz Żabiński

fotoreportaż opracowała mgr Agnieszka Bałaga