Turniej matematyczny
rok szkolny 2013/2014

Cele turnieju:
a.       popularyzacja wiedzy matematycznej,
b.      rozwijanie uzdolnień i zainteresowań młodzieży,
c.       stworzenie możliwości sprawdzenia i oceny przez uczniów własnego poziomu wiedzy i umiejętności,
d.       zwiększenie szans młodzieży na uzyskanie dobrego wyniku na egzaminie maturalnym na poziomie rozszerzonym.
Regulamin:
1.         Konkurs adresowany jest do uczniów klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych powiatu buskiego i okolic, którzy realizują rozszerzony program nauczania matematyki,       z podziałem na dwie grupy : I – uczniowie klas matematyczno – fizycznych liceów ogólnokształcących, II – uczniowie pozostałych klas.
2.         Konkurs przebiega w dwóch etapach: etap I – szkolny w pierwszym tygodniu po feriach zimowych, etap II – powiatowy w pierwszym tygodniu czerwca.
3.         Pierwszy etap konkursu jest powszechny, tzn. przystępują do niego wszyscy uczniowie wymienionych wyżej klas.
4.         Każda szkoła typuje do etapu powiatowego pięciu uczniów z najwyższym wynikiem
w każdej kategorii.
5.         Zestawy zadań każdego etapu konkursu składać się będą z co najwyżej 10 zadań otwartych, sprawdzających w zależności od koszyka:
a.       Koszyk I : umiejętności rachunkowe uczniów, umiejętności przekształcania wyrażeń algebraicznych, umiejętności rozwiązywania równań i nierówności
z jedną niewiadomą,
b.      Koszyk II : wybrane zagadnienia z podstawy programowej zakresu rozszerzonego: funkcje, funkcja liniowa, funkcja kwadratowa, wielomiany, elementy geometrii płaskiej.
O przydziale klasy do odpowiedniego koszyka decyduje Szkolna Komisja Konkursowa, biorąc pod uwagę zakres zrealizowanego przez klasę materiału.
6.         Finaliści i laureaci otrzymają dyplomy, a zwycięzcy w każdej kategorii atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Zapraszamy do udziału!
Konkurs przeprowadzony zostanie w ramach sieci współpracy matematyków szkół ponadgimnazjalnych powiatu buskiego.

Autorzy regulaminu:
Katarzyna Tometczak – Morus – PODiDN, I LO w Busku – Zdroju,