Ogólnopolski   Konkurs z Zakresu Rachunkowości
      W  VII edycji  Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości organizowanego  w Rzeszowie  w tym roku  szkolnym  udział  brało  8,5  tys. uczniów  z  2 6 7 szkół  w  Polsce.
    Koordynatorem konkursu w naszej szkole był  mgr  Władysław  Kurpisz.
    Między innymi uczestnikami byli również  uczniowie naszej szkoły.Konkurs ten odbył  się w trzech etapach:

1. I etap edukacyjny-10grudnia 2008,w którym uczestniczyło 65 uczniów naszej szkoły(Technikum Ekonomiczne) .
  2. II etap kwalifikacyjny-07 lutego 2009 , do którego zakwalifikowało się 8 uczestników I etapu.Najwięcej punktów   osiągnęła Ewelina Bogacz - uczennica klasy IV a ( TE ) i zakwalifikowała się do etapu centralnego ( o czym pisało Echo Dnia 19.02.2009 roku w artykule " Miejsce w czołówce czeka w Rzeszowie" ).
  3. III etap ogólnopolski w Rzeszowie odbył się dnia 20 lutego 2009 r.

Reprezentantka naszej szkoły zajęła w nim miejsce w trzeciej dziesiątce finalistów , co jest niemałym    osiągnięciem przy tak dużej liczbie uczestników.