„DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY”

W dniu 5 czerwca po raz drugi w naszej szkole był obchodzony „Dzień szkoły bez przemocy”.
 Dzień szkoły bez przemocy, to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc  i nie zamierzają pozostawać wobec niej obojętni.
Z apelem „ Bądźmy solidarni i przeciwstawmy się złu jakim jest przemoc” zwróciły się do całej społeczności szkolnej organizatorki tego dnia – pani pedagog Anna Jaskulska i pani Agnieszka Kaczmarek – opiekunka koła TPD.
 Uczniowie naszej szkoły:
- brali udział w konkursie plastycznym „Stop agresji i przemocy”.
Najlepsze, nagrodzone plakaty były wyeksponowane na wystawie.
- wybrane klasy I i II wypełniły anonimową ankietę na temat bezpieczeństwa w szkole.
Analiza ankiety będzie pomocna w zdiagnozowaniu stanu bezpieczeństwa uczniów w naszej placówce.
- obejrzeli wspaniale przygotowane przez panią Justynę Szumilas oraz uczniów skupionych w kole teatralnym krótkie, ale wymowne w swej treści, przedstawienie pt.„ Scenki z życia Filipa”. Aktorzy zaprezentowali jak można powiedzieć nie agresji i przemocy oraz wskazali sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami.
.

Autorka najlepszego plakatu w konkursie "STOP PRZEMOCY".

Rozmowy z publicznością.

Wszyscy są wyraźnie zainteresowani przedstawieniem.

Scenka - "Agresja w szkole"

Scenka - "Agresja w domu"

Wystawa najlepszych plakatów.

Organizatorki: