MIKOŁAJKOWA WIZYTA

4 grudnia 2008 r. z mikołajkową wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Zborowie udali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju. Takie wyjazdy wpisały się już w tradycję szkoły. Młodzież przygotowała pod opieką pani Anety Wójcikiewicz mikołajkowy program artystyczny. Zaprezentowano wiersze i piosenki mówiące o św. Mikołaju, na którego w tym czasie czekają nie tylko dzieci, ale także dorośli, zwłaszcza ci najbardziej samotni. Najważniejszym przesłaniem prezentowanych tekstów były słowa mówiące o miłości, którą powinniśmy obdarzać drugiego człowieka. W czasie spotkania najważniejszym momentem dla wszystkich pań pensjonariuszek było oczywiście pojawienie się św. Mikołaja oraz prezenty rozdawane przez niego. Nie zabrakło oczywiście wzajemnych życzeń, podziękowań i symbolicznych upominków świątecznych. Uczniowie, którzy przygotowali występ to Piotr Jastrząb Jastrząb z klasy III "g", Małgorzata Godzisz i Arleta Pabian z klasy I "b" LO oraz Anita Skałbania, Katarzyna Jachimowska, Natalia Doroz i Agata Mazur z klasy 1 "g".

Aneta Wójcikiewicz