Klasa Ie - T

„Bankier to ktoś, kto pożycza ci parasol, kiedy świeci słońce, ale chce go z powrotem w chwili, gdy zaczyna padać.”

„Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach: kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze.”
                                                                                                                                                                   Mark Twain

Jesteśmy uczniami klasy o profilu technik ekonomista. Nauka w technikum daje nam możliwości uzyskania następujących kwalifikacji zawodowych:
pierwsza to „Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji”,
druga          „Prowadzenie rachunkowości”.

W przyszłości będziemy stosować zasady zarządzania zasobami rzeczowymi, finansami i ludzkimi. Obliczać, interpretować miary statystyczne, ewidencjonować operacje gospodarcze. Prowadzić rozliczania finansowe z budżetem, Urzędem Skarbowym, instytucjami ubezpieczeniowymi, bankami. Prowadzić korespondencję w sprawach osobowych, finansowych i handlowych. Mamy również możliwość łączenia wiedzy teoretycznej z praktyczną oraz prowadzenia własnej firmy.

Jako absolwenci będziemy mogli podjąć dalszą naukę na studiach lub od razu po szkole rozpocząć pracę w instytucjach bankowych, biurach rachunkowych, firmach ubezpieczeniowych, instytucjach finansowych oraz działach ekonomiczno – finansowo - księgowych firm i instytucji.

Przedmioty zawodowe, które dadzą nam gruntowną wiedzę w tym zakresie to: działalność gospodarcza, planowanie i sprawozdawczość w organizacji, rachunkowość i analiza finansowa, pracownia ekonomiczna, pracownia rachunkowości i analizy finansowej.

Nasza klasa :

1. Adamczyk Hubert