,,KAMPANIA WRZEŚNIOWA 1939R. BITWA  POD BRONINĄ".

Jak co roku w pierwszych dnia czerwca biblioteka szkolna i Klub Asystentów Bibliotecznych   przygotowują imprezy biblioteczne w ramach obchodzonego „Święta biblioteki” . Z okazji „Święta biblioteki” młodzież z klas drugich wzięła udział w projekcie historycznym  Kampania wrześniowa 1939. Bitwa pod Broniną . Trzyosobowe zespoły z poszczególnych klas otrzymały zadania do wykonania, z których się wywiązali .Odwiedzili cmentarze  w Szczaworyżu, Busku-Zdroju, Czarnocinie i zapalili znicze na żołnierskich mogiłach. Odwiedzili biblioteki: szkolną , publiczną i pedagogiczną w Busku-Zdroju w celu wyszukania informacji na temat wydarzeń i bohaterskich czynów oficerów i szeregowych żołnierzy Wojska Polskiego z 22 Dywizji Piechoty Górskiej. Przygotowali krótkie prezentacje, które przedstawili  na uroczystym podsumowaniu 5 czerwca 2019 r.

Biblioteka szkolna zainicjowała spotkanie, na które zaproszono  p. Roberta Osińskiego, znanego miłośnika historii, który  w dniu 5 czerwca wygłosił prelekcję na temat kampanii wrześniowe na Ponidziu.  Młodzież i nauczyciele z ogromnym zainteresowaniem słuchali o wydarzeniach i faktach z historii im nieznanych.

Na tą okoliczność biblioteka szkolna przygotowała wystawę literatury związanej pt.:,,Kampania wrześniowa 1939r."