"Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia
w chwilach pomyślności"

Już kolejny raz biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Busku - Zdroju   obchodziła Święto Biblioteki. Zostało ono ustanowione przez Międzynarodową Organizację Bibliotekarzy Szkolnych a obchodzimy je pod koniec października.

Z tej okazji koło teatralne przygotowało cztery scenki p.t. "Miłosne duety". Wybrali fragmenty z "Romea i Julii" Szekspira,  "Świtezianki" - Adama Mickiewicza, "Żony modnej" - Ignacego Krasickiego i "Laury i Filona" - Franciszka Karpińskiego. Wspomniane scenki młodzi wykonawcy prezentowali również na długiej przerwie na wszystkich korytarzach, wzbudzając podziw widzów.

Bartosz Fijałkowski i Magdalena Kruk  jako Laura i Filon. Smaczne musiały być te maliny...

Och nie, moja żono modna! Masz już karocę, kuferki, stroje i pokoje!

Ilona Brych jako przedsiębiorcza małżonka i Iwona Rasińska jako zdesperowany małżonek.

Zaś na sam koniec "Świtezianka". Małgorzata Słupska i Piotr Marcinkowski próbują nam pokazać, jak przebiegała ta malowniczo opisana randka na bagnie!