Składamy życzenia nauczycielom z gimnazjum

W dniu 13 października 2016 roku uczennice klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Busku- Zdroju, absolwentki Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku- Zdroju odwiedziły  byłą szkołę.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczennice pod opieką wychowawcy profesora Marka Partyki przygotowały niespodziankę dla grona pedagogicznego SGnr1 i z przyjemnością wróciły do dawnej szkoły. Dziewczyny obdarowały bukietami oraz czekoladkami  wychowawców i innych bliskich im nauczycieli. Ze wzruszeniem wspominały momenty z czasów gimnazjum.

Uczennice zostały bardzo mile przyjęte przez panią dyrektor szkoły Ewę Madetko, która oprócz ciepłej herbaty zaproponowała również złożenie życzeń dla byłych nauczycieli przez radiowęzeł szkolny, co Dominika Styczeń z chęcią uczyniła.

Uczennice osobiście chciały podziękować za wspólne trzy lata swoim wychowawcom. Julia Zielińska, Michalina Rzymkiewicz oraz Aleksandra Musiał złożyły wizytę pani Jolancie Radosz. Weronika Musialik uściskała składając najlepsze życzenia panią Ewę Czerwińską, natomiast Dominika Styczeń i Aleksandra Berlińska obdarowały szczególnymi podziękowaniami swoją nauczycielkę języka niemieckiego panią Anitę Zamożniewicz, która zaszczepiła w nich pasję do tego przedmiotu. Niestety nie udało się złożyć życzeń osobiście dawnej wychowawczyni pani Jadwidze Szostak, która w czerwcu tego roku odeszła na zasłużoną emeryturę, dlatego chcielibyśmy podziękować Jej publicznie i życzymy dużo zdrowia, szczęścia i spokoju.

Ta szkolna tradycja pozwala docenić uczniom wiedzę i czas spędzony w gimnazjum. Była to wspaniała lekcja szacunku i dobra okazja do podziękowania za trud włożony w edukację. Mamy nadzieję, że dawni nauczyciele zawsze będą nas mile wspominać .

Oczywiście klasa IA nie zapomniała o życzeniach dla obecnego wychowawcy, za co jest on im bardzo wdzięczny. W imieniu całej klasy Aleksandra Maciąg i Anna Wiśniewska złożyły życzenia cierpliwości i wytrwałości w nauczaniu i wychowaniu swoich podopiecznych przez cały okres nauki w szkole średniej.