Klasa 2H Technikum Hotelarskiego właśnie zakończyła swoje pierwsze praktyki zawodowe. Przez okres jednego miesiąca mieli możliwość poznania zakładów hotelarskich od strony praktycznej, uzupełniając zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną. Największym plusem całych praktyk było doświadczenie jakie zdobyli praktykanci.

Obiekty w jakich odbywały się praktyki to:


Hotel Gromada***

Sanatorium "Słowacki" Hotel Medical SPA***

Hotel Malinowy Zdrój**** Medical Spa

Hotel Słoneczny Zdrój**** Mediacal Spa & Wellnes

Pensjonat*** Zamek Deresława

"Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A.

Hotel Zameczek w Książu Wielkim


A oto kilka opinii o odbytych praktykach…..

 

"Moim zdaniem dzięki mojej praktyce  zawodowej dowiedziałam się  bardzo dużo o funkcjonowaniu hotelu i poszczególnych działów jakie się w nim znajdują. Zobaczyłam jak wygląda praca w hotelu na poszczególnych działach i co należy do obowiązków pracowników oraz, że bardzo ważne jest to, żeby zawsze być miłym, uśmiechniętym i swoją pracę wykonywać sumiennie".

Karolina Studziżur

„Moja praktyka zawodowa pokazała jak ciężka i trudna jest praca w hotelu. Nauczyła mnie nie tylko jak radzić sobie w  trudnych i stresujących sytuacjach, ale również jak dużo satysfakcji może odczuć człowiek w kontaktach z innymi ludźmi”.
                                                                                                 Dominika Banaś

   

"Praktyka zawodowa, którą odbyłam, nauczyła mnie cierpliwości i słuchania ludzi. Pokazała również jak ciężka i wyczerpująca jest praca na poszczególnych działach. Dobra atmosfera w hotelu pomogła nam się tam szybciej zaklimatyzować. Czasami czuliśmy się jakbyśmy pracowali w tym hotelu kilka lat".

Kasia Cyrańska

 

   

"Moim zdaniem praktyka w hotelu dala mi duże doświadczenie, które będę mogła wykorzystać w pracy w przyszłości. Zrozumiałam że poraca hotelarza nie jest lekka. Poznałam bardzo miły personel, bardzo mi sie tam podobało i chcialabym tam wrócić".

Malwian Wojteczek

 

"Moja praktyka w "Słonecznym Zdroju" pozwoliła mi zobaczyć jak to będzie w moim mam nadzieję przyszłym  zawodzie. Pokazała mi z jakimi sytuacjami mogę się spotkac, jak rozwiązać różne problemy oraz jak dobrze powinnam wykonywać pracę na danym stanowisku. Dowiedzialam się jak ważne jest nasze zachowanie względem gości, co wpływa na wizerunek hotelu".

Ania Trela

 

                                                                                              .....Daria Majewska

  „Praktyka nauczyła mnie większej cierpliwości  do osób starszych, odpowiedzialności i zaradności. Ponadto dała mi więcej pewności siebie
i odwagi. Poznałam dużo sympatycznych osób oraz stałam się bogatsza
w doświadczenia”.

Sara Lipiec


 

„Praktyka nauczyła mnie lepszej zaradności i wstępnie przygotowała do podjęcia pracy. Dzięki temu doświadczeniu zobaczyłam, że praca nie musi być tylko koniecznością, ale jeśli się ją polubi, stanie się częścią nas…”

Ania Łosin

          

"Moim zdaniem przebyta przeze mnie miesięczna praktyka w hotelu pozwoliła nabyć więcej doświadczenia w zawodzie hotelarza. Przez ten czas mogłam poznać wszystko od praktycznej strony. Jestem zadowolona z czasu, który tam spędziłam i chętnie bym tam wróciła".

Klaudia Zdziebko

 "Dzięki praktyce mogłam poznać pracę całego hotelu. Dowidziałam się jak wygląda praca na każdym dziale. Teraz kiedy zakończyły się nasze praktyki wiem jak ciężka jest czasem praca hotelarza. Dzięki tej praktyce bardzo dużo się nauczyłam i z pewnością teraz łatwiej będzie przyswajać mi nową wiedzę i materiał dotyczący zawodu, ale również co najważniejsze zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie..."

Klaudia Chroboczek

....Justynka Bednarz

 "Moja praktyka nauczyła mnie samodzielności, cierpliwości, wiary w to, że jestem  w  stanie poradzić sobie w każdej sytuacji. Dzięki niej jeszcze bardziej się otwarłam i mogłam w praktyce przećwiczyć rzeczy, które znałam tylko z teorii".

Sara Seredyńska


Serdecznie gratuluję  całej klasie jakże owocnych praktyk zawodowych. Pamiętajcie:

"Doświadczenie pozwala nam kierować własnym życiem wedle zasad sztuki, brak doświadczenia rzuca nas na igraszkę losu."

Platon 

                                                                                                                                                                                  Wychowawczyni 
Iwona Kąkol