- 7560 odsłon
3 września 2018 r.
O godzinie 8:30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju miało miejsce oficjalnie rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły Pan Andrzej Bilewski powitał Starostę Buskiego Jerzego Kolarza, Grono Pedagogiczne, rodziców oraz uczniów, a w szczególności uczniów klas pierwszych. Pan Jerzy Kolarz wręczył stypendium Starosty Buskiego. W tym roku otrzymały je dwie uczennice: Paulina Maciąg (5.50) z kl. IV TE oraz Katarzyna Stojek (5.37) z kl. II B LO.
14 września 2018 r.
W piątek 14 września w Krakowie odbyła się uroczystość podsumowująca VII Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Polskie więźniarki w Ravensbruck". III miejsce zajęła Agnieszka Dragan uczennica z kl. 3a. Na zakończenie uroczystości Pani dr Wanda Półtawska, która objęła patronat nad konkursem , podpisywała autorską książkę "I boję się snów".
18 września 2018 r.
Ponad 300 uczniów 12 klas ze szkół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju miało okazję obejrzenia w Kinie „Zdrój” w Busku – Zdroju film produkcji polsko – brytyjskiej pt.: „303 Bitwa o Anglię” w reżyserii Davida Blair`a. Film w opinii wielu młodych widzów był bardzo dobry. Duża dawka prawdy historycznej w nieprzesadzonej narracji, dobrze zrobiony film historyczny robił wrażenie na widzach.
9 października 2018 r.
9 października w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju rozstrzygnięty został Konkurs 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. Konkurs miał na celu upowszechnienie wiedzy na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i odbudową polskiej państwowości, rozpowszechnianie godnych naśladowania wzorców osobowych m.in Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, a także uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
I miejsce w kategorii: film zajęły: Joanna Molenda, Wiktoria Skiba i Aleksandra Rasińska z kl.1A. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymały także uczennice z kl.1A: Julia Dybko i Julia Solarska oraz Bartocha Katarzyna, Bicz Patrycja, Marzec Magdalena. II miejsce w kategorii: plakat zajęła Martyna Bonar z kl 1h.wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymali: Aleksandra Kantur i Krystian Rzępała z kl. 2c
9 października 2018r
Dnia 9 października 2018 roku w naszej szkole gościły pochodzące z Tarnopola na Ukrainie zespoły taneczno-muzyczne - "Czeremosz" i "Promień". Nasi wschodni sąsiedzi przez dwie godziny prezentowali uczniom i nauczycielom europejskie tańce ludowe oraz ludowe pieśni.
11 października 2018 r.
W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.
Pani Renata Sowińska otrzymała Nagrodę Starosty, którą wręczyła Pani Naczelnik Renata Krzemień.
W trakcie uroczytości Dyrektor Szkoły podziękował: p. Robertowi Jaskulskiemu, p. Annie Marzec, p. Małgorzacie Lech, p. Iwonie Kąkol, p. Ewie Dytkowskiej, p. Justynie Szumilas, p. Teodozji Plebańczyk,p. Monice Lubańskiej, p. dyrektorowi Markowi Partyce za trud włożony w edukcję młodego pokolenia.Wśród nagrodzonych nie zabrakło również pracowników administracji i obsługi.
Po uroczystym ślubowaniu wychowawcy wspólnie z uczniami udali się, aby zasadzić drzewko.
17 października 2018r.
W środę 17 X odbyła się oczekiwana przez młodzież zbiórka krwi. W tym celu gościliśmy w szkole ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Pomimo sezonu przeziębień, młodzież nie zawiodła. Zgłosiło się ponad 50 uczniów, a krew oddało ostatecznie 35 (23 dziewczyny i 12 chłopców). Pobrano prawie 16 litrów krwi. Dawcy pochodzą z 10 klas, najliczniej z 4g, 4e i 3e. Zdecydowana większość to dawcy pierwszorazowi. Jest kilku dwukrotnych, a rekordzista ma na koncie 6 pobrań.
18 października 2018r.
19 października 2018 r.
grupa około 50 uczniów z naszej szkoły (kl. II A, II g, III e, III g, II bw, I h, I e) pod opieką pań - Katarzyny Majcher, Justyny Szumilas, Moniki Zwolskiej i Izabeli Kasperek, wybrała się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na sztukę pt. "W pokoju obok". Dla niektórych był to pierwszy kontakt ze sztuką
"z prawdziwego zdarzenia" i jednocześnie pierwsza wizyta w teatrze.
Młodzież w skupieniu śledziła wybitną grę aktorską, podziwiała minimalistyczną, ale niezwykle sugestywną scenografię oraz oryginalne, pełne zdziwienia i niespodzianek podejście do realizmu.
24 października 2018 r.
Z okazji zbilżającego się Święta Zmarłych uczniowie klasy II A pod opieką nauczycielek - Pani Renaty Sowińskiej oraz Pani Izabeli Kasperek, odwiedzili groby zmarłych pracowników naszej szkoły.
30 października 2018
z uchodźstwem. Zwrócenie uwagi na trudne procesy asymilacji (ze względu na odmienność religijną i kulturową) uchodźców z obywatelami takich krajów jak W. Brytania, Niemcy, Francja, Belgia, Szwecja. Próba odpowiedzenia sobie na pytanie czy przyjmować uchodźców czy pomagać im tam na miejscu?
Już po raz dwunasty, z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju zorganizowano, "Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną".
Do patriotycznego śpiewania zaproszono mieszkańców Buska-Zdroju oraz kuracjuszy. Taka forma uczczenia 11 listopada stała się wydarzeniem artystycznym, w czasie którego wszyscy uczestnicy tworzą spektakl, będący jednocześnie piękną lekcją patriotyzmu. Wieczornicę rozpoczęła pantomima, ukazująca losy Polski pod zaborami oraz odzyskanie niepodległości.
Zaprezentowały ją uczennice: Ola Pamuła i Karolina Kępa z klasy III C.
9 listopada 2018 r.
o godzinie 11.11 Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przystąpili do akcji „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki Hymnu Polski.
który przed II wojną światową był Domem Strzelca.
We wspólnym śpiewaniu uczestniczyło ponad 500 uczniów i nauczycieli.
Do wspólnego śpiewania hymnu przyłączyli się także przechodnie: mieszkańcy i kuracjusze.
11 listopada 2018 r.
w Busku - Zdroju odbyły się uroczyste obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wzięła w nich udział młodzież
z ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju - w poczcie sztandarowym: Magda Biesaga,
Iza Sytek i Patryk Krzemiński.
13 grudnia 2018 r.
uczniowie wzięli udział w kolejnym cyklu wykładóworganizowanych przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach na temat: "Budowanie prestiżu Polski na świecie"
Gościem był pan Andrzej Poterała współwłaściciel Zakładu Automatyki Przemysłowej Braci Poterałów z Końskich i Kutna, zatrudniający około 100 osób i produkującego m.in wysokiej klasy obrabiarki elektroerozyjne. Wytwarzane przez zakłady produkty znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach zagranicznych
X, XI, XII 2018r.
Uczniowie „Kopernika” idą „W stronę dojrzałości”
W trakcie zajęć zorganizowano szkolny konkurs pn.: „Zdrowa Dojrzałość”. Wyłoniona w tym konkursie reprezentacja uczniów III LO: Aleksandra Kantur, Weronika Mrozicka, Krystian Rzępała i Natalia Skrzypek z kl. II C oraz Sandra Zalewska i Kinga Wójcik z kl. I C, wzięła udział w wojewódzkim etapie konkursu oraz w debacie młodzieżowej pn.: „Młodzież a zdrowie prokreacyjne” w Zespole Państwowych Szkół Sztuk Plastycznych w Kielcach, które były zwieńczeniem realizacji programu.
Sukces Dominiki Postuły na Olimpiadzie PCK
Dominika Pustuła z klasy 2C LO reprezentowała naszą szkołę w rejonowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu życia PCK. Zajęła w nim pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Potyczki polegały na rozwiązaniu testu 30 pytań sprawdzających wiedzę na temat zdrowego trybu życia jak również ruchu czerwonokrzyskiego. Nasza reprezentantka uzyskała najwyższy wynik awansując tym samym do etapu okręgowego, który odbędzie się w marcu w Kielcach. W kolejnym etapie Dominika ma za zadanie przeprowadzić akcję promującą zdrowy styl życia wśród społeczności szkolnej.
17 grudnia 2018r
CZY DA SIĘ "ŻYĆ" W SZKOLE BEZ TELEFONÓW?
17 grudnia 2018r. sprawdzali to uczniowie klas pierwszych (IA, IB, IC). Od godz. 8.00 do godz. 13.00 nie używali telefonów komórkowych.
Telefon komórkowy to jedno z najpopularniejszych urządzeń, z której korzysta młodzież. Ma swoje wady
i zalety. Zdarza się, że podczas zajęć słychać dzwonek telefonu, który rozprasza zarówno nauczyciela jak
i uczniów. Ważną funkcją telefonu jest możliwość korzystania z numerów alarmowych oraz możliwość korzystania z Internetu zgodnie z poleceniem nauczyciela.
Dyrektor Szkoły Andrzej Bilewski przedstawił przedstawicieli Związku Strzeleckiego "Strzelec" działającego w Busku-Zdroju
20 grudnia 2019r.
„Gwiazda jeszcze nie spadła…”
10 grudnia 2019r GWIAZDKOWE PREZENTY
Dnia 10.01.2019 roku młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku Zdroju udała się z wizytą charytatywno-świąteczną do Domu Dziecka im. Bł. Gwidona w Pacanowie.
Samorząd Uczniowski zorganizował wcześniej zbiórkę słodyczy, artykułów kosmetyczno-chemicznych, które zostały przekazane.
13 stycznia 2019 r. 27 Finał WOŚP
odbył się 27. Finał WOŚP, a jego celem było pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami – Panią Angeliką Bilewską i Panią Izabelą Kasperek, a także I Buska Drużyna Wędrownicza im. Zdzisława Zemły wraz z opiekunką Panią Iwoną Kąkol i Panią Mirosławą Gajdą rozpoczęli akcję dla WOŚP już kilka dni przed wielkim finałem.
Wolontariusze i harcerze z naszej szkoły wraz z opiekunami od godziny 14:00 w niedzielę kwestowali w Buskim Samorzadowym Centrum Kultury.
Pobiliśmy zeszłoroczny rekord!!! W tym roku uzbieraliśmy 4168,34zł
Wśród wolontariuszy nie zabrakło też absolwestów ZSP Nr 1.
Stypendia Dyrektora 2019 r.
W tym roku szkolnym 56 uczniów III Liceum Ogólnokształcącego,
Technikum Nr 1 i Szkoły Branżowej Nr 1 zostało uhonorowanych stypendiami Dyrektora Szkoły za wysokie wyniki w nauce.
Stypendyści III Liceum Ogólnokształcącego.
Stypendyści Technikum Nr 1
1lutego 2019 r.
XV POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE
Uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych w ramach prac Szkolnego Klubu Fascynacji Kulinarnych przygotowali w szkolnej pracowni wiele przysmaków na XV Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbyły się 1 lutego 2019 r.
Jak zwykle w tego typu przedsięwzięciach nasza młodzież wykazała się ogromną pasją i zaangażowaniem. Prezentacja przygotowanych wyrobów obejmowała wiosenną i zimową scenerię.
Targi, które od 15 lat organizowane są przez Starostwo Powiatowe, co roku stwarzają gimnazjalistom, a teraz również uczniom kończącym szkołę podstawową okazję do zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną szkół średnich w powiecie buskim.
1 lutego 2019 roku
naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści i ósmoklasiści z terenu powiatu buskiego. Prawie pół tysiąc gimnazjalistów i ósmoklasistów skorzystało
z zaproszenia i odwiedzenia naszej szkoły. Po szkole oprowadzali ich uczniowie ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju.
Przyszli pierwszoklasiści mogli się przekonać, jakie wyzwania czekają ich w nowej szkole.Zajrzeli na zajęcia lekcyjne - poznali przyszłych nauczycieli, spotkali starszych kolegów i koleżanki.
Młodzież mogła się przekonać, że w ZSP Nr 1 można atrakcyjnie spędzić wolny czas na zajęciach licznych kół zainteresowań. Zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnajalnych Nr 1 w Busku-Zdroju.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji przygotowanej przez uczennice Julię Orkisz i Wiktorię Szymańską.
W tym dniu przygotowaliśmy też szereg niespodzianek: W sali nr 3 pod kierunkiem Pani Krystyny Kaszuby odbywał się "Festiwal Zawodów".
Prezentację dotyczącą hotelarstwa przedstawili Wojtek Ziółek i Patryk Leszczyński z klasy III H.
Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji dotyczących tego kierunku. Na sali gimnastycznej na gimnazjalistów i absolwentów szkół podstawowych czekały animacje - gry i zabawy - przygotowane przez uczennice klasy II H.
W różnych układach tanecznych zobaczyć można było "Copernicana Cheerleaders".
Uczniowie z Technikum Nr 1 w zawodzie technik hotelarstwa przygotowali w pełni profesjonalny pokaz nakryć stołów.
Zdolnościami kulinarnymi zachwyciła klasa III G - technik żywienia i usług gastronomicznych.
Uśmiechy na twarzach uczniów świadczyły o tym, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 to szkoła przyjazna i nowoczesna.
2 lutego 2019r.
Studniówka
Dnia 2 lutego 2019 r. maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku - Zdroju przeżyli swój wspaniały bal studniówkowy. Odbył się on w Pałacu w Konarach.
Otwierający bal maturalny tradycyjny staropolski polonez na 20 par, poprowadził Andrzej Bilewski – Dyrektor Zespołu wraz z wychowawcami klas maturalnych.
W uroczystości uczestniczyły klasy: kl. III A z wychowawcą Markiem Partyką, kl. III B z wychowawcą Ewą Kozłowską, kl. III C z wychowawcą Renatą Sowińską oraz Technikum Nr 1: kl. IV E z wychowawcą Małgorzatą Piwońską, kl. IV G z wychowawcą Małgorzatą Zdanowską-Gacek, kl. IV H z wychowawcą Barbarą Cieplińską.
6 lutego 2019r.
zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z policjantami
z Powiatowej Komendy Policji w Busku Zdroju, Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach oraz Międzynarodowej Organizacji IPA.
Spotkanie prowadzili : asp.szt. Paweł Dziopa, asp.szt. Wanda Litwin, oraz asp. Tomasz Piwowarski. W lekcji uczestniczyli uczniowie klas sportowych: IC, IB, IIC oraz nauczyciele i opiekunowie. Spotkanie było podzielone na trzy części. Pierwszą prowadził asp. Szt. Paweł Dziopa z Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach, który jest zrzeszony w organizacji IPA i dotyczyła ona praw osób niepełnoletnich.W kolejnej części asp. Tomasz Piwowarski przedstawił jak wygląda praca w policji oraz przybliżył jakie kryteria należy spełnić, aby zostać policjantem. W trzeciej Pani asp. szt. Wanda Litwin wypowiedziała się na temat struktur Międzynarodowej Organizacji IPA, która zrzesza policjantów na całym świecie.
8 lutego 2019r.
w ramach doradztwa zawodowego Biblioteka Szkolna z SU zorganizowała spotkanie z absolwentkami klasy humanistycznej III LO. Monika Segda
i Anna Kasperowicz to obecnie studentki Uniwersytetu Łódzkiego. W spotkaniu brały udział klasy I C, I A, II A, II B, i III A. Dziewczyny w bardzo ciekawy a jednocześnie niezwykle przystępny sposób przybliżyły nam swą drogę na łódzką uczelnię, opisała znoje studiów humanistycznych, opowiedziały o trudach i radościach swojej edukacji i życiu studenckim.
12 lutego 2019r.
tuż przed popularnymi walentynkami uczniowie z Klubu Fascynacji Kulinarnych - z klasy II g byli gospodarzami warsztatów dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach.
Było to już drugie wspólne spotkanie dzieci i młodzieży z obu szkół, poprzednie miało miejsce w 2016 roku.
Zgodnie z waletynkowym tematem warsztatów, dzieci z I i III klasy pod kierunkiem starszych kolegów, formowały i dekorowały słodkie ciasteczka. Oprócz tradycyjnych serduszek, były: rogaliki, różyczki, babeczki, galaretkowe i owocowe przysmaki. Najmłodsi adepci sztuki kulinarnej doskonale poradzili sobie z niecodziennym wyzwaniem.
18,20,25 lutego 2019r.
Bliskie spotkania uczniów ,,Kopernika" ze sztuką w Zielonej
W ramach realizacji treści programowych z zakresu przedmiotu wiedza o kulturze prawie 130 uczniów klas I A, I B i I C z III Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju oraz klas II e, II g i II h z Technikum Nr 1 w Busku – Zdroju 18, 20 i 25 lutego br., pod opieką p. Jerzego Radziwolskiego odwiedziło buską Galerię Sztuki „Zielona”.
Tam też uczniowie spotykali się z p. Bogdanem Ptakiem – znakomitym buskim artystą malarzem, który jednocześnie kieruje Galerią „Zielona”, będącą jedyną
w województwie filią Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.
Wystawa to zbiór prac malarskich i rzeźbiarskich 30 artystów – członków Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy.
26 lutego 2019r.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym ,,Wybieram wybory"
26 lutego w naszej szkole odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory". W konkursie wzięło udział 13-stu uczniów z klas: 1c, 2e i 2g. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań testowych dotyczących znajomości prawa wyborczego.
Naszą szkołę reprezentował zespół (opiekun Adrian Szumilas) w składzie: Julia Dybko I C, Aleksandra Błachucińska III C, Kamila Błachucińska I A, oraz Monika Zdral I B.
11 marca 2019r.
Warsztaty w Młodzieżowym Centrum Karier OHP .
11 marca 2019r uczniowie klasy 2G pod opieką Anny Marzec udali się do Młodzieżowego Centrum Karier OHP w Busku-Zdroju. Warsztaty poprowadziła pani Elżbieta Ścióg - doświadczony doradca zawodowy.
Tematyka spotkania przybliżyła młodzieży rzeczywistość, która stanie się ich udziałem podczas pierwszych doświadczeń związanych z poszukiwaniem pracy.
Pani Elżbieta Ścióg zwróciła uwagę na: dress code, savoir-vivre podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą, jak również przytoczyła pytania, które mogą pojawić się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
13 marca 2019r.
Zajęcia edukacyjne w WSEPiNM
Już po raz dziesiąty Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im.prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach organizowała zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Z takiej możliwości skorzystała także nasza szkoła. W wyjeździe do Kielc 13.03.2019r. wzięli udział uczniowie klasy 2G oraz 2E z opiekunkami Marią Drożdżowską i Anną Marzec.
W trakcie dwóch pierwszych godzin młodzież wzięła udział w wykładach dotyczących przedsiębiorczości i kształtowania kariery zawodowej. Pierwszy wykład prowadził dr Wiktor Krasa na temat: Personal Branding-Jak wyróżniać się na rynku pracy? Z kolei temat drugiego wykładu brzmiał: ,,Być albo nie być... .Jak zaistnieć w dzisiejszych czasach jako lider?, który poprowadziła dr Magdalena Rycerz-Fiuk.Po wykładach uczniowie wzięli udział w seminarium pt.: Selfie, a zasady(bezpiecznego)rozpowszechniania wizerunku, które prowadziła mgr Paulina Wzorek.
22 marca 2019 r.
odbyła się ciekawa lekcja historii z udziałem gości ze Stowarzyszenia PRO MEMORIA.
W spotkaniu udział wzięły klasy humanistyczne 2a i 3a, a także klasy pierwsze. Stowarzyszenie PRO MEMORIA skupia w swoich szeregach pasjonatów i miłośników historii. Głównym zadaniem tej grupy jest upowszechnianie tradycji, wiedzy historycznej również tej regionalnej, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. W Stowarzyszeniu działają nasze dwie uczennice z klasy 2h: Kinga Borycka i Martyna Legudzińska. Uczniowie mogli obejrzeć: mundury, repliki broni, saperkę, menażki, przymierzyć hełm czy czapkę wojskową. Tematem spotkania była, przypadająca w tym roku, 80 rocznica zakończenia II wojny światowej, działania wojenne w naszym regionie m.in. bitwa pod Broniną. Uczniowie poznali także ciekawą historię Buska w czasie niemieckiej okupacji oraz działalność Żołnierzy Wyklętych.
„Maturzyści u Matki Jasnogórskiej”
W dniu 18.III.2019r uczniowie klas maturalnych brali udział w pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze. W ten sposób pragnęli zawierzyć siebie i swoją przyszłość Matce Bożej. W programie pielgrzymki była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, Droga Krzyżowa i zawierzenie w Kaplicy Czarnej Madonny. Końcowym elementem było uroczyste błogosławieństwo. Ten krótki pobyt w Częstochowie napełnił uczestników nadzieją na lepsze jutro. W trudach i radościach pielgrzymowania wspierali wychowawcy i katecheci z naszej szkoły.
21 marca 2019r.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W "KOPERNIKU" - WYBORY MISS I MISTERA WIOSNY W ZSP NR 1
21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Wiosny, popularnie zwany dniem wagarowicza. Samorząd Uczniowski zamiast wagarów, zaproponował uczniom ZSP Nr 1, wspólną zabawę i zgodnie z tradycją naszej szkoły, wybory MISS i MISTERA WIOSNY. Na uczestników zabawy czekały liczne nagrody i niespodzianki.
Zastępczynie Przewodniczącego SU - Natalia Madej (kl. III e) i Dominika Arendarska (kl. III C), przygotowały na ten dzień loterię...
Kpt. Miłosz Renda pełniący funkcję rzecznika prasowego Zakładu Karnego w Pińczowie przybliżył uczniom klas maturalnych 3A,3B i 3C ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie oraz zasady rekrutacji do w/w szkoły i jej funkcjonowanie.
Podczas spotkania młodzież została zaznajomiona z charakterystyką pracy w Służbie Więziennej oraz ogólnym funkcjonowaniem Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych. Każdy uczestnik spotkania wychodził ze spotkania z nową wiedzą na temat specyfiki zawodu.
29 marca 2019r.
Spotkanie z przedstawicielką Cultural Care
W dniu 29.03.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Cultural Care AU PAIR panią Beatą Piróg, w którym licznie uczestniczyli uczniowie klas maturalnych oraz klasy trzecie technikum. Spotkanie miało na celu przybliżyć uczniom wiadomości na temat programu AU PAIR IN AMERICA oraz pokazać różne możliwości po ukończeniu szkoły średniej.
A kim właściwie jest au pair?
Au pair to osoba uczestnicząca w programie wymiany kulturowej, w wieku od 18 do 26 lat, podróżująca do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy J-1 dla uczestników wymiany i mieszkająca tam przez okres 12-24 miesięcy. Podczas pobytu w Ameryce on lub ona mieszka z amerykańską rodziną goszczącą i opiekuje się jej dziećmi. W zamian ma możliwość poznania tamtejszej kultury, podróżowania i nauki, a także przeżywania niezapomnianej przygody.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie bardzo aktywnie wzięli w nim udział zadając pytania oraz biorąc udział w ćwiczeniach przygotowanych przez panią Beatę.
Na około 50 osób, które wzięły udział w spotkaniu 30 osób zadeklarowało chęć wzięcia udziału w programie po ukończeniu szkoły średniej.
20 marca 2019 roku
120 uczniów wzięło udział w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości
Fotogaleria z przebiegu Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości
Klasa 2B LO
Klasa 3H
Klasa I B
Dzień przedsiębiorczości w Domu Pomocy Społecznej w Zborowie
Pani Magda została zapoznana ze specyfiką placówki, chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach terapeutycznych. Zyskała sympatię i mieszkanek, a my nadzieję, że być może kiedyś zostanie członkiem zespołu pracującego na rzecz mieszkanek DPS w Zborowie.
Maria Szpadkowska kl. III h i Anna Nowak Kl. I A.
Etapy konkursu
|
Uczestnicy ze 132 szkół
z całego kraju.
|
Uczestnicy z naszej szkoły
|
I etap
14.12.2018 r.
|
1644 uczestników
|
10 uczestników: Gaj Michał (2B), Jagoda Madej (2B), Kulik Izabela (3h), Jagoda Madej (2B), Matyszkiewicz Roksana (3e), Niciarz Oskar (2A), Stojek Katarzyna (2B), Wolna Julia (2B), Zielińska Katarzyna (2C) i Zięba Justyna (3e)
|
II etap
27.02.2019 r.
|
660 uczestników
|
5 uczestników: Kulik Izabela (3h), Matyszkiewicz Roksana (3e), Wolna Julia (2B), Zielińska Katarzyna (2C)
i Zięba Justyna (3e) |
III etap – finał KUL -Lublin
08.04.2019 r.
|
28 finalistów
|
Julia Wolna – 13 miejsce
|
9 kwietnia 2019 r.
Wielkanoc jest okresem przepełnionym radością, kojarzy się z tradycją, wzniosłą atmosferą i oczywiście pisankami. Nic tak bardzo nie poprawia nastroju, jak własnoręcznie wykonane jajo dobrym towarzystwie.
Warsztaty Wielkanocne to wspaniała forma spędzania czasu, integracja uczniów klas młodszych ze starszymi rocznikami, jak również doskonała chwila by wyrazić siebie.
Podczas warsztatów uczestnicy wykonali pisanki wielkanocne metodą decupage oraz kartki wielkanocne.
W tym roku w warsztatach wzięło udział aż 25 osób, stąd ważny był podział obowiązków :) Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy efektów.
Nad warsztatami czuwały Anna Marzec, Halina Szczepanik-Woźniak, Barbara Pobiega. Wspierała nas także pani wicedyrektor Wioletta Czupryna-Kopeć.
W dniach 10 - 12 kwietnia 2019 roku
uczniowie klas III e, II A, I e, II C, I A, I C zwiedzali stolicę i przekonali się, iż podróże kształcą. Warszawa przywitała ich piękną pogodą. Pod Kolumną Zygmunta wyczekiwali Pani Przewodnik, która zabrała ich na spacer po Starym Mieście.
26 kwietnia 2019 roku
odbyła się akademia z okazji zakończenia szkoły przez uczniów klas III liceum i IV technikum.
Hymn szkoły zaśpiewały uczennice z klasy II b, I b i I c.
Najlepsi uczniowie otrzymali od Pana Dyrektora nagrody książkowe oraz symboliczne statuetki - Laur Absolwenta.
z klasy IV E.
i 13 z III Liceum Ogólnokształcącego).
Wśród uczniów Technikum Nr 1 świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymali uczniowie z klasy IV e (średnia powyżej 5,01): Mateusz Fąfara, Patrycja Tułak, Patrycja Rogowska, Kinga Kruk, Karolina Golonka.
Natomiast z III Liceum Ogólnokształcącego świadectwa z biało-czerwonym paskiem (średnia powyżej 5,01) otrzymali z klasy III b: Magdalena Śledzik, Karolina Kuliś, Joanna Deszcz;
z klasy III a: Agnieszka Dragan, Weronika Musialik; z klasy III c: Karolina Kępa, Aleksandra Pamuła i Olga Kwiecień.
Średnią powyżej 4,75 i biało-czerwony pasek otrzymały także: Ewa Jurecka, Natalia Skrzela, Natalia Gniady i Patrycja Strózik - uczennice III LO.
Statuetki SUPER MUZYKA otrzymali: Anita Brzostkiewicz, Julia Miklaszewska, Karolina Sieradzka - uczennice z klasy III A,
Artur Łapczyński z klasy III C, Kamil Krasa z klasy IV e i Maciej Fijałkowski
z klasy IV h.
Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Europejskim otrzymali tytuły Euroambasadorów.
Mistrzynią Sportu w latach 2016- 2019 została Aleksandra Błachucińska
z klasy III C.
Krystian Pienias i Mateusz Wójtowicz.
Uczniowie podziękowali Dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w edukację, za cierpliwość i ciepłe słowa, a także za wspólne lata w szkole, podczas których wspólnie odkrywaliśmy świat.
i Martyna Adamczyk z klasy II B LO.