Pozdóżnik Mariusz Kurc po raz kolejny odwiedził naszą szkołę.

Dnia 22.01.2020 odbyło się spotkanie z Panem Mariuszem Kurcem- podróżnikiem ze Szczecina. Podczas tegorocznego spotkania opowiadał o swoim życiu i o tym co przeszedł. Miał bardzo trudne dzieciństwo, jego matka miała problem z alkoholem, którego nadużywała. Skończył szkołę zawodową ze średnią 2.0. Nie miał żadnych planów na przyszłość i dalszą edukację. Swoją pierwszą podróż autostopem odbył w wieku 18 lat. Zrozumiał on wtedy, że uwielbia podróżować i to dajemu szczęście. Mariusz Kurc odwiedził już 104 państwa.

Opowiadał uczniom naszej szkoły o swoich podróżach do Omanu, Zea, Tajwanu, Bhutanu, Nepalu czy Indii. Parabolicznym znaczeniem spotkania oraz opowieści Pana Mariusza Kurca było szeroko pojęte szczęście i pokazanie siły marzeń. Pokonanie własnego, dotychczasowego życia oraz złych nałogów. Pan Mariusz rozmawiając z młodzieżą , pokazuje, że zmiana życia i spełnianie marzeń jestst możliwe.

Poznaje świat w pojedynkę przemieszczając się autostopem. Zwiedził takie państwa jak : Burkina Faso, Indonezja, Singapur, Mauretania, Bahrajn, Katar oraz prawie wszystkie państwa Europy. Jego celem jest odnalezienie szczęścia, poznawanie kultury, kuchni oraz mieszkańców państw, którzy bardzo chętnie pomagają mu w podróży. Pokazuje ludziom jak przejść na dobrą drogę i powtarza, że z każdej sytuacji jest wyjście. Kolejną podróż zaplanowaną ma na Indonezję, będzie tam już w najbliższą niedzielę.

Jakie odczucia po spotkaniu mają uczniowie?

Po spotkaniu z podróżnikiem zrozumiałam, aby nie poddawać się mimo przeciwności losu. Trudności napotykamy każdego dnia, ale mimo tego należy walczyć z trudem codzienności.

Natalia Fortuńska

Uważam, że spotkanie z podróżnikiem było bardzo wartościowym doświadczeniem. Pan Mariusz opowiadał nam o swoich życiowych doświadczeniach. Dał nam do zrozumienia, że pomimo przeciwności losu zawsze możemy wyjść na prostą. Spotkanie dało nam motywacje, aby zawsze podążać za marzeniami.

Wiktoria Wesołowska

Spotkanie było bardzo cenną lekcją, która uczy, że warto walczyć i mieć marzenia.

Izabela Dybek