Mamy juz wyniki konkursów organizowanych w ramach projektu "Uczelnie szkołom- o finansach z NBP".

Prawie 20 uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Iwony Kąkol przez ostatnie 3 miesiące brało aktywny udział nie tylko w projekcie, ale również w czterech konkursch.

Celem głównym projektu było zwiększenie bezpieczeństwa finansowego młodych osób poprzez poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów szkół średnich w zakresie zarządzania finansami osobistymi, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju ich kompetencji rynkowych jako konsumentów oraz potencjalnych przedsiębiorców.

WYNIKI:

Blogerzy na 6 z plusem - I miejsce w województwie

www.uczelnieszkolom.stsw.edu.pl/2020/04/22/podziekowania/

Ekonomiczny maraton internetowy - III miejsce w województwie

www.uczelnieszkolom.stsw.edu.pl/portfolio-item/znamy-zwyciezcow-ekonomicznego-maratonu-internetowego/

Wirtualny biznies - III miejsce w województwie

www.uczelnieszkolom.stsw.edu.pl/portfolio-item/ktore-firmy-znalazly-sie-na-podium/

Konkurs plastyczny - Wyróżnienie

www.uczelnieszkolom.stsw.edu.pl/portfolio-item/poznajcie-mistrzow-pedzla/

Projekt skierowany był do 11 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego.

W projekcie brały udział następujące klasy:

Z klasy 1hp 6 osób (
Majcherczak Aleksandra, Borzęcka Aleksandra, Fortuńska Natalia, Wesołowska Wiktoria, Suwała Aleksandra, Gumuła Kamil)  brało udział w konkursie Ekonomiczny Maraton Internetowy

Czego dowiedzieli się uczniowie?

W jaki sposób obliczyć koszty kredytu?

Co to jest upadłość konsumencka?

Jaki powienien być pracownik przyszłości ?

W rundzie dotyczącej pracownika przyszłości nasza grupa otrzymała najwyższe 10 punktów.

Autor plakatu: Wiktoria Wesołowska klasa 1hp

Z klasy 3h 4 osoby (Izabela Prokop, Patrycja Zielińska, Kinga Borycka, Dominika Sadowska) brało udział w konkursie Blogerzy na 6 z plusem

Zachęcamy do porównania wpisów na naszym blogu z innymi.

Czego  dowiedzieli się uczniowie?

Co to jest EKONOMIA SPOŁECZNA?

Technologia w portfelu, czyli nietypowe karty płatnicze.

O akranach giełd pienieżnych np. rynek niedźwiedzia.

Co to są piramidy finansowe i bańki spekulacyjne

Autor rysunku: Kinga Borycka klasa 3h

Kolejne 5 osób (Karolina Iwaszko, Klaudia Gajos, Angelika Koziarska, Patrycja Galus, Wiktoria Kozioł)  z 3h brało udział w konkursie "Wirtualny biznes - realne

umiejętności" prowadząc wirtualne biuro podróży.

Ponadto 1 osoba z klasy 3h Klaudia Gajos brała udział w konkursie plastycznym, którego przedmiotem było przygotowanie plakatu informacyjno-prewencyjnego dotyczącego bezpieczeństwa zakupów w realu i w sieci.

Większość klas ekonomicznych i hotelarskich wzięła do tej pory udział również w warsztatach ekonomicznych na temat: Płatności bezgotówkowych w praktyce oraz bezpieczeństwa transakcji internetowych i mobilnych.

Gratulujemy zwycięzcom:)