16 marca 2012r. w auli Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, odbyły się obchody
Święta liczby π

zorganizowane przez Instytut Matematyki.

Głównie byli to uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a wśród nich się również  uczniowie naszej szkoły.

Na początek wszyscy zebrani wysłuchali referatu pt. „Nie taki matematyk straszny jak go malują”.

Referat opowiadał o ciekawych anegdotach związanych ze sławnymi matematykami oraz matematyką

Kolejnym punktem programu był konkurs z nagrodami pt. „Pilionerzy”.

Zasady były bardzo podobne do teleturnieju „Milionerzy”. Pytania były związane z prezentowanym referatem, liczbą pi i ogólną wiedzą matematyczną. Była to świetna zabawa. Każda para dostała symboliczny czek na wygraną sumę wyrażoną w Pilionach oraz drobne upominki, natomiast wygrana para - nagrody rzeczowe.

Na zakończenie obchodów Święta Liczby Pi zostały ogłoszone wyniki konkursów i wręczone nagrody.
Wyniki konkursu „Matematycy w krzywym zwierciadle”

Klaudia Sobańska „Eratostenes”, ZSP Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.

II miejsce
Karolina Więckowska „Albert Einstein”, ZSP Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.

Przygotowała: Monika Wesołowska