PROGRAM BANKI W AKCJI

We wrześniu br. Uczniowie klasy II TE wyszli z inicjatywą udziału w ogólnopolskiej internetowej grze symulacyjnej „Banki w akcji”.
Jest to projekt Młodzieżowej Fundacji Przedsiębiorczości, który w praktyczny sposób przybliża funkcjonowanie banku komercyjnego co większa skuteczność edukacji uczniów poprzez kształcenie kluczowych kompetencji, takich jak inicjatywa i przedsiębiorczość.
Uczestnictwo w grze wymagało odpowiedniego wprowadzenia uczniów w specyfikę funkcjonowania banku. Przed przystąpieniem do gry 2 uczniów wzięło udział w jednodniowych warsztatach w Kielcach, gdzie zapoznali się z zasadami gry, które następnie przekazali pozostałym uczestnikom. Niezbędne było również przeprowadzenie przez nauczyciela zajęć z uczniami, w trakcie których omówione zostały podstawowe elementy kluczowe do zrozumienia specyfiki banku.
Po miesiącu przygotowań i wzięciu udziału w próbnej grze z uczniami szkół poznanymi na warsztatach             3 drużyny przystąpiły 26.10.11 do I-ego etapu rozgrywek.
W trakcie gry, każda drużyna zarządzała swoim bankiem i na podstawie analizy raportu finansowego i analizy sektora publicznego podejmowała decyzje odnośnie wysokości stóp procentowych, lokat i depozytów a także o wysokości nakładów na marketing, badania i rozwój. Cała gra prowadzona była w języku angielskim – co okazało się nie takie straszne jak się początkowo wydawało. Wprowadzone w sposób naturalny słownictwo bankowe zostało bez problemów przyswojone przez uczniów.
Wszystkie drużyny przeszły do III etapu, który zakończył się w grudniu, a drużyna „Mistrzów „ w składzie: Krystian Kochański, Patrycja Więcek – zajęła IV miejsce.
Pełni zapału i nabytych doświadczeń chcemy wziąć udział w rozgrywkach w przyszłym roku, a także w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Finansowej, której jednym z etapów jest ta gra.

Prowadząca - Małgorzata Żebrowska

Galeria zdjęć: