Pływanie: Srebro i brąz dla sztafet ZSP nr1

Już po raz IX na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju odbyły się Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Posła na Sejm RP Konstantego Miodowicza.

W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników z 7 szkół naszego województwa
( I LO w Jędrzejowie, ZS Połaniec, ZSP nr 1 Busko-Zdrój, LO Pińczów, I LO Busko-Zdrój, ZST i O, ZSTI Busko-Zdrój) więc śmiało można tę imprezę nazwać Mistrzostwami Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu.

Wyścigi w kategorii dziewcząt i chłopców odbywały się na dystansach: 50m i 100m st. klasycznym, 50m i 100m st. grzbietowym, 50m st dowolnym i sztafeta 4x 50 dow.

W skład reprezentacji Naszej szkoły weszli: Karolina Trzeszkowska, Katarzyna Granat, Angelika Obarzanek, Monika Mucha, Justyna Zielińska, Karolina Szostak, Karina Krupa, Kolarz Wojciech, Lewicki Marcin, Madej Michał, Jacek Maciejski Filip Jastrząb, Szymon Molęda, Hubert Poros, Oktawian Szewczyk.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wspaniałe wyścigi oraz znakomitą technikę wielu zawodników czynnie uprawiających pływanie a perłą zawodów był start Mistrza Polski w pływaniu Bartosza Trelińskiego z Jędrzejowa.

Mimo tak mocnej obsady Nasi uczniowie nie zawiedli . Największe sukcesy odnieśli: Karolina Trzeszkowska dwa medale brązowe, Wojciech Kolarz medal brązowy, sztafeta dziewcząt medal brązowy. Pozostali zawodnicy zdobywali bardzo cenne punkty do klasyfikacji generalnej Szkół.

Na podkreślenie zasługuje wynik osiągnięty przez sztafetę nauczycieli Naszej Szkoły która po emocjonującym wyścigu zajęła znakomite drugie miejsce a na ich piersiach zawisły srebrne medale.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęło LO Jędrzejów, drugie miejsce zajął Połaniec, trzecie miejsce przypadło I LO Busko- Zdrój. Tuż za podium znalazła się Nasza Drużyna.

Kolejne miejsca zajęły ZST i O , ZSTI i LO Pińczów.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za wzorową postawę i godne reprezentowanie Szkoły.