W poniedziałek 21.11 uczeń naszej klasy Tomasz Zoch przygotował bardzo ciekawą lekcję historii. Tomek interesuje się militariami I i II wojny światowej. Na zajęcia przyniósł replikę karabinu Mausera, który był używany w czasie działań wojennych. Tomek swoje zaiteresowania historią dzieli ze swoim tatą, który działa w Grupie Rekonstrukcji Historycznej "Pro memoria". Koledzy, a zwłaszcza koleżanki były bardzo dociekliwe i ciekawe jak działa taka broń.  Zadawały również Tomkowi wiele pytań.

Ciekawostką jest również to, że Tomek wraz z tatą wziął udział w inscenizacji historycznej nawiązującej do wydarzeń z okresu II wojny światowej, przedstawiającej udany zamach na kata buskiego gestapo Hansa Petersa. To artystyczno-historyczne widowisko odbyło się na rynku w Busku - Zdroju 27.07.2014r. w 70 rocznicę tego zamachu. Tomek odegrał tam rolę partyzanta.

 

 

 

 

  

 Tomek w inscenizacji historycznej "Zamach na Hansa Petersa"