Podsumowanie projektu -

'Be international - have international friends!'

Realizacja projektu 'Be international - have international friends!' dobiegła końca. Była to dla nas niesamowita przygoda. Ponad 30 uczniów miało możliwość zaprzyjaźnić się             z rówieśnikiem pochodzącymi z Włoch lub Grecji. Podczas projektu realizowaliśmy różne zadania np. tworzyliśmy prezentacje multimedialne za pomocą nowego programu - Padlet, nagrywaliśmy filmiki video, robiliśmy zdjęcia, a to wszystko po to by jak najbardziej przybliżyć naszym zagranicznym kolegom naszą Szkołę, region, kraj. W zamian mogliśmy przenieść się w nadmorskie rejony Włoch i Grecji. Co więcej, w trakcie tego przedsięwzięcia uczniowie rozwijali j. angielski poza ławką szkolną! Było to dla nich nowe doświadczenie oraz wyzwanie. Młodzież  uświadomiła sobie jak istotna jest znajomośc tego języka. Mogła również porównać swój poziom z poziomem swoich zagranicznych partnerów. Jak się okazało nie jest z nim tak źle ;). Uczniowie widzą teraz jakie są ich mocne i słabe strony ;)

Jako koordynator tej akcji, uważam ten projekt za sukces :) Świadczą o tym opinie, które otrzymuję od naszej i zagranicznej młodzieży. Najważniejszy cel został osiągnięty -  większość uczniów, mimo zakończonego projektu wciąż kontaktuje się ze swoimi partnerami (nawet kilka razy dziennie!), i nie zamierzają tego kontaktu zerwać :) Wielu      z nich zauważyło większą swobodę  w porozumiewaniu sie tym językiem oraz zwiększyło zasób słownictwa - a to juz jest na prawdę coś! :) Czy pojawiały się jakieś problemy? Owszem, bowiem nie na wszystko mamy wpływ. Czy będzie kolejny projekt eTwinnig? Odpowiedź brzmi TAK!! A motywują mnie do tego działania m.in. poniższe opinie:):):)

Przeczytajcie sami :)

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet