Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 Innowacje po angielsku

  W naszej szkole, aby zainteresować uczniów językiem i ułatwić im naukę wprowadzamy różne innowacje. Jedną z takich innowacji są lekcje prowadzone przez zagranicznych studentów. W związku z tym współpracujemy z organizacją AIESEC, która zajmuje się organizowaniem tego typu projektów.
  Od kilku lat w ZSP Nr 1 gościmy uczniów i absolwentów z zagranicy, którzy pomagają nam w rozwijaniu umiejętności językowych u naszych uczniów. W szkole odbyło się już kilka edycji tego typu projektów. W tym czasie gościliśmy studentów z Węgier, Gruzji, Ukrainy, Turcji, Nigerii a ostatnio nawet z Tajwanu czy Meksyku. Studenci, którzy nas odwiedzają biorą udział w programie międzynarodowym AIESEC. Jest to program praktyk międzynarodowych, dzięki którym studenci, oraz niedawni absolwenci mają okazje zdobyć profesjonalne doświadczenie pracując w wielokulturowym środowisku np. w szkołach lub firmach. Osoby chcące wziąć udział w programie AIESEC mogą wybrać kilka projektów w zależności od swoich zainteresowań i umiejętności. 
 W programie AIESEC mogą brać studenci z całego świata w tym polscy studenci. W ramach programu mają oni możliwość poznać specyfikę pracy w innym kraju zarówno w dużych korporacjach, małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i start-upach. Istnieje również międzynarodowy program wolontariatów dla młodych osób, które są zainteresowane rozwojem osobistym oraz odkrywaniem nowych kultur. Program umożliwia wzięcie udziału w jednym z 3 projektów: Culture, Management lub World Issues.

 Do tej pory w naszej szkole pięciokrotnie gościliśmy studentów z zagranicy.

W ZSP nr 1 program cieszy się wielką popularnością, uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w lekcjach z zagranicznymi praktykantami, ćwiczą swoją wymowę, rozszerzają słownictwo i oczywiście pogłębiają swoją wiedzę o świecie. Poza lekcjami, nasi uczniowie mają jeszcze jedną niepowtarzalną okazję do rozwijania swoich umiejętności językowych. Uczniowie i rodzice, którzy rozumieją wielką zaletę kontaktu
z językiem obcym non-stop zapraszają naszych gości do siebie do domu, gdzie licząc już tylko na swoje siły muszą porozumieć się z drugą osobą, która nie zna języka polskiego. Taka wizyta w domu jest wspaniałą okazją do poznania innej kultury, nie tylko dla naszych uczniów ale również i dla naszych gości z zagranicy.

 

W pierwszej edycji byli to: Aleksandra z Ukrainy, Nino z Gruzji oraz Ipek z Turcji.   Zobacz

W drugiej edycji odwiedzili nas Keresztury Agnes z Węgier oraz Tsai Chih Chung z Tajwanu.                 Zobacz

W trzeciej edycji odwiedziły nas studentki: Nilufar Mammadowa z Gruzji oraz Esra Jucel z Turcji

                        zobacz więcej

W czwartej edycji odwiedziła nas Ann z Meksyku.

                            zobacz więcej

W piątej edycji przybyli do nas goście: Himanshu Rajure z Indii oraz Perizat Sabinova z Kirgistanu

     Zobacz tu