Dnia 22.11.2018 roku hotelarze z klas 1h i 2h udali się na wspólny wyjazd do Kielc. Pierwszym punktem wyjazdu był udział w wykładach zorganizowanych przez Wyższą  Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Uczniowie wzięli udział w następujących wykładach:

1.  Pokaż swój język – o znaczeniu komunikacji po naszemu i po cudzemu

2.  Wolontariat Europejski (EVS) – pomagasz innym, rozwijasz siebie,

3.  Sprawdź się w biznesie – edukacyjna gra ekonomiczna

Po zakończonych wykładach udaliśmy się do pobliskiego Hotelu Karczówka*** na krótką lekcję z udziałem pracownika hotelu. Na wstępie zostaliśmy powitani przez kierowniczkę recepcji Panią Edytę Rębosz. Niegdyś uczennicę technikum hotelarskiego, dziś spełniającą się w zawodzie od dwudziestu lat recepcjonistkę.

Podczas zwiedzania obiektu udaliśmy się na restaurację.

Tam wychowawczyni Pani Iwona Kąkol korzystając z okazji poprowadziała dla nas krótką lekcję dotyczącą wyposażenia i wystroju restauracji hotelowej oraz podziału szkliwa.

Następnie udostępnione zostały dla nas do zwiedzania pokoje. Ciekawostą było to, że hotel jest przyjazny zwierzętom, a w pokojach znajdują się specjalne miejsca gdzie pupile mogą spać.

Na koniec udaliśmy się do sali bankietowej.

Jak przystoi na hotelarzy  z klasą podziękowaliśmy pani Edycie za miłe przyjęcie w hotelu oraz wyjaśnienie wielu kwestii związanych z hotelarstwem.