TARGI "EDUKACJA 2011"

15 kwietnia 2011 r. hala widowiskowo – sportowa w Busku-Zdroju tętniła życiem od wczesnych godzin porannych. Zainteresowani zwiedzali targi edukacyjne, które obfitowały w niezliczone atrakcje dla zwiedzających. Głównymi aktorami tego spektaklu, byli uczniowie biorący czynny udział w warsztatach sygnowanych Projektem „Dać szansę - program warszatowego wsparcia edukacyjnego młodzieży szkół zawodowych w powiecie buskim". Pod bacznym okiem swoich opiekunów prezentowali zajęcia, w których uczestniczą. Przybyli tłumnie gimnazjaliści ochoczo kosztowali smakołyki przygotowane podczas zajęć gastronomicznych. Bajkowe rogale, kolorowe ciasteczka oraz niezliczone ilości innych słodkości tworzyły niezwykłą ucztę nie tylko dla podniebienia jak również dla oczu, zaś swoim aromatem prowokowały do jak najszybszej konsumpcji. Bardzo interesującą formę miały warsztaty matematyczne, które umożliwiały zaobserwowanie świata w trójwymiarze, oraz spojrzenie na problemy w sposób prosty, acz logiczny i sensowny. Dzięki nim nawet skomplikowane na pozór zadania i łamigłówki wydawały się przy bliższym poznaniu dziecinnie proste. Nie zabrakło również zabaw językowych, spośród nich prym wiódł język angielski. Zainteresowani uczestniczyli w rozwiązywaniu zagadek słownych, oraz mieli możliwość poznania swojej przyszłości dzięki ciasteczkowym wróżbom napisanym w języku angielskim. Uczestnicy klubu europejskiego wytrwale i z wrodzonym optymizmem udzielali informacji na temat zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, wyjaśniali niuanse studiowania oraz pracy w innych krajach europejskich. Impreza przyjęta została z wielkim entuzjazmem ze strony zwiedzających, którzy byli pod wielkim wrażeniem przygotowanych dla nich niespodzianek.

WARSZTATY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 15.04.2011 r. na targach edukacyjnych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w ramach Projektu: „Dać szansę – program warsztatowego wsparcia edukacyjnego młodzieży szkół zawodowych w powiecie buskim” zorganizował stoisko mające na celu zapoznanie uczniów gimnazjów z celami, zasadami i organizacją Projektu. Pieczę nad promocją warsztatów języka angielskiego objęła pani Anita Janicka przy współpracy pani Małgorzaty Piwońskiej. Duże zaangażowanie w całość przedsięwzięcia wykazali uczniowie klasy IV h Technikum Nr 1 (uczestnicy warsztatów), a w szczególności: Patrycja Futrzyńska, Dominika Jachna, Magdalena Banach, Paweł Krasulak, oraz uczennice klasy IV a Technikum Nr 1:  Angelika Pienias oraz Angelika Obarzanek. Główny cel, jaki został obrany to wzbudzenie zainteresowania warsztatami wśród młodzieży gimnazjalnej i zachęcenie jej do udziału w grach językowych, które specjalnie przygotowaliśmy na tą okazję, czyli: Wordshake, Hangman, Bet-Lose-Gain, Word Pyramid, Quiz wiedzy o kulturze krajów anglosaskich. Jak się okazało była to największa atrakcja stoiska, która przyciągała tłumy młodych ludzi. Młodzież z entuzjazmem i zaciekawieniem brała udział w zabawach, i wysłuchiwała informacji na temat warsztatów. Zaprezentowaliśmy również m.in. materiały wykorzystywane na zajęciach warsztatowych tj. czasopisma, ulotki, książki anglojęzyczne, mapki.

WARSZTATY KLUB EUROPEJSKI

W ramach prezentacji na Targach Edukacyjnych Klubu Europejskiego uczennice: Anna Papaj, Anna Wróbel, Ewelina Skorupa rozdały młodzieży z gimnazjów około 2000 ulotek na temat UE. Ponadto wśród gaimnazjalistów odwiedzających Targi duże zainteresowanie wzbudziły: gra edukacyjna "Co wiesz o Unii Europejskiej" oraz pokaz programów młodzieżowych i prac prowadzonych w ramach zajęć warsztatowych.