Czy lekcje muszą być prowadzone tylko przez nauczyciela przedmiotu? Oczywiście, że nie!

Postanowiliśmy zaprosić na lekcję „Działalności recepcji” gościa, który od strony wewnętrznej hotelu zapoznał nas z zasadami funkcjonowania działu Marketingu.

Celem przewodnim tej lekcji było hasło ”Jak i gdzie promować hotel by zdobyć gościa?”.  Na lekcję została zaproszona Pani Patrycja Pawlusińska Marketing manager  z Hotelu Bristol ART&SPA Sanatorium w Busku Zdroju. Ponadto zaprosiliśmy również klasę II h, aby wiedza którą przekazywała Pani Patrycja zapadła w pamięci większej ilości osób.

Lekcja ta składała się z dwóch części pierwsza to wykład prowadzony przez zaproszonego gościa, zaś druga część to ocenianie prac uczniowskich.

Warto tu zaznaczyć, że przez ostatnie tygodnie uczniowie naszej klasy tj.  pierwszej hotelarskiej podczas zajęć z Pracowni Obsługi Informatycznej tworzyli na komputerach z wykorzystaniem programu Publisher biuletyny reklamujące wybrany przez siebie obiekt noclegowy.

Podsumowując, tego typu lekcje są bardzo interesujące. Mało, że dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o sile marketingu „szeptanego” i Internetu, to przeżyliśmy spory stres, gdy nasze prace oceniała profesjonalistka swoim krytycznym okiem wraz z jury.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z naszej lekcji.