Rajd nocny 2017

Tradycyjnie w okresie jesiennym, w nocy z 29 na 30 września Komenda Hufca ZHP Busko-Zdrój organizuje rajd nocny. Biorą w nim udział nawet najmłodsi adepci harcerstwa czyli zuchy, dzieci i młodzież nie zrzeszona.

.rajd004.jpg

Uczniowie naszej klasy postanowili się przekonać czy dadzą radę. Wspólnie z klasą I h i I c wraz z opiekunem Panią Iwoną Kąkol uczniowie brali udział w XXXIV harcerskim rajdzie nocnym. Rajd nocny rozpoczął sie po przewiezieniu całej grupy z Buska-Zdroju do Wiślicy. Jednakże przed wyjściem w kilkunastokilometrową trasę zwiedzali Wiślicę.

Zwiedzili także zabytkowy, XV-wieczny budynek znajdujący się w Wiślicy, zbudowany z fundacji Jana DługoszaBudynek jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych jako część zespołu kościoła kolegiackiego.

Ostatnim miejscem jakie zwiedziliśmy była kolegiata, ufundowana w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego.

Mimo zmęczenia humory wszystkim dopisywały.

Na pewno wybierzemy się za rok.