Złaz funkcyjnych w Kielcach

W sobotę 21.04.2018 około 9.30 na terenie Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach (ul. Zamkowa 3) odbył się złaz funkcyjnych ZHP w którym wzięły udział  trzy przedstawicielki harcerzy z I Buskiej Drużyny Wędrowniczej im. Zdzisława Zemły działajacej w naszej szkole wraz z opiekunem Panią Iwoną Kąkol.

Po rejestracji uczestników odbył się apel, a następnie oficjalne rozpoczęcie złazu poprowadzone przez phm. Agnieszkę Stochmal.

Po części wstępniej podzieleni wcześniej na grupy udaliśmy się na mikrokursy form pracy ZHP.

"Pionierka-od bushcraftu do survivalu".

Na początku nauka węzłów a później robienie własnego hamaka z lin, drągów i koca..

...konstrukcja zdała egzamin- można w niej spać.

"Ewolucja gry terenowej- od znaków patrolowych po qrcode".

"Gry i pląsy na przestrzeni lat- od Setona do Pląsaczka"

"Terenoznawstwo - od znaków na niebie i ziemi, przez busolę po GPS"

Czy wiedzieliście, że z liścia i namagnesowanej szpilki też można zrobić kompas?

I bez wchodzenia na drzewo możemy zmierzyć jego wysokość.

Po szkoleniach nadszedł czas na grę terenową. Trzy godziny spacerowaliśmy po Kielcach szukając 17 punktów, w których mieliśmy do wykonania zadania...musieliśmy wyszukać litery, które później utworzyły hasło. Dodatkowym elementem były obowiązkowe zdjęcia przy każdym punkcie z zadaniem.

Na zakończenie happening w centrum Kielc, oficjalne zakończenie złazu i wspólne zdjęcie...

...oraz "puszczanie" harcerskiej iskierki.

To był cudowny czas, przeżyć coś takiego można będąc tylko harcerzem!