Global Job Meeting                  Znalezione obrazy dla zapytania global job meeting

Global Job Meeting to idea mająca na celu zaprezentowanie wymagań i oczekiwań pracodawców w zakresie kompetencji zawodowych i społecznych oraz jednocześnie pokazanie przyszłym pracownikom kierunków rozwoju kompetencji pożądanych na rynku pracy.

Spotkanie rozpoczął  Rektor Uczelni.

Uczniowie klasy I B i I H oraz II B pod opieką pań: Angeliki Bilewskiej i Iwony Kąkol uczestniczyli w warsztatach odbywających się w Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach w dniu 16.01.2017r.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wykładów.

3

W prezentacjach ekspertów wysłuchali informacji dotyczących kompetencji oczekiwanych od nowych pracowników przez pracodawców na obecnym rynku pracy.

Pojawili się przedstawiciele Straży Granicznej, Kielckeigo Parku Technologicznego, Starostwa Powiatowego w Końskich czy PKO Banku Polskiego Itp.

Po krótkiej przerwie nadszedł czas na warsztaty. Tematyka była zróżnicowana,

np. "Jak mieć szczęście w życiu i spełnić swoje marzenia?"

Design Thinking

Projektowanie? Czemu nie ;) JAK OKAZAŁO SIĘ BYŁA TO FAJNA ZABAWA!

Uczniowie zapoznani zostali ze sposobami rozwiązywania problemów interpersonalnych, czy radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych i wymagających asertywności.

Kolejne zajęcia dotyczyły tematu:

"Umiejętność skutecznej autoprezentacji i budowanie wiarygodności "

Warsztaty dały możliwość wysłuchania, jak przygotować efektywną autoprezentację, kiedy będziemy ubiegac się o konkretną pracę.

Młodzież mogła rozwijaać swoje kompetencje komunikacyjne i kooperacyjne,
empatię i wrażliwość społeczną.

Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie.

Uczestnictwo w seminarium  to idealna możliwość nawiązania kontaktów z pracodawcami, wymiany doświadczeń i bezpośredniej rozmowy z ekspertami.

Uczniowie z zaangazowaniem pracowali nad różnymi projektami.

Oczywiście nie zabrakło czasu na kilka pamiątkowych zdjęć w autokarze,

zdarzyły się też selfie  ;)))

Pomysłów nie było końca ...

Ale największą niepodziankę zrobiliśmy obsłudze w "Maku"

Wspólne zamówienie dla całej klasy to, jak się okazalo wyzwanie dla obsługi ;)

Jeszcze tylko zajrzelismy do kina, sprawdzić repertuar na najbliższy czas.

Serdecznie polecamy takie wykłady!