Hotelarze coraz częściej starają się "skusić" do swojego hotelu klienta jakim jest rodzic z dzieckiem, który patrzy  na planowany wypoczynek poprzez pryzmat udogodnień dla swoich dzieci oraz umiejetność zagospdarowania ich czasu wolnego przez pracowników hotelu. Rodzic jest gotów za te udogodnienia zapłacić stosowną cenę. Tak więc rodzice, poprzez gotowość do ponoszenia nakładów na dzieci są mile widzianym klientem w każdym hotelu, bo przecież na siebie samych nie wydadzą tyle, co na swoje dzieci.

Aktualnie na przedmiocie działalność recepcji omawiamy tematy dotyczące komunikacji interpersonalnej. Komunikacja werbalna i niewerbalna są niezwykle istotne w kontaktach z klientem. Hotelarz niejednokrotnie w swojej pracy spotyka się z "trudnym gościem", niewątpliwie najlepszym przykładem takiego gościa jest dziecko. To ono potrzebuje zainteresowania i poświęcenia mu uwagi. Hotelarz musi umiejętnie dobierać sposoby komunikowania się do sytuacji, aby nawiązać z nim jak najlepszy kontakt.

15.12.2017 roku udaliśmy się całą klasą do Szkoły Podstawowej Nr 3, gdzie dla przedszkolaków z grupy "O" b przygotowaliśmy warsztaty dotyczące tworzenia kartek bożonarodzeniowych.

 

 

 

Mieliśmy szansę wrócić wspomnieniami do czasów przedszkolnych. 

Dzieci chętnie współpracowały z nami podczas tworzenia kartek, często opowiadając o sobie i swoich zainteresowaniach.

 

My również dobrze się bawiliśmy..

 

 

 

Warsztaty te były niezwykle pouczające zarówno dla dzieciaków jak i dla nas.

 

 

A na zakończenie wspólne zdjęcie:)

Wytwory naszych wspólnych prac zostaną przekazane wychowankom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Busku-Zdroju w najbliższy poniedziałek.

Zwieńczeniem warsztatów było wspólne śpiewanie kolęd. A tego typu zajęcia pomogły nam otworzyć się na świat dziecka. Tak więc zapewne jeszcze nieraz spotkamy się na wspólnych warsztatach w przyszłości.

 Pragniemy podziękować Pani Edycie Durnaś wychowawczyni grupy "O"b za miłe i serdeczne przyjęcie nas w szkole.