DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020

W dniu 13 października 2020 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej - święto ludzi, którzy tworzą szkołę: nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Szkoły przez uczennice: Aleksandrę Borzęcką (klasa II hp), Nikolę Pompę (klasa II B), Zuzannę Grochowską (klasa II C) oraz Agnieszkę Czerw (klasa II C).

Prowadzące akademię - Izabela Strózik i Kinga Juszczyk (klasa II hp) przywitały Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz zgromadzonych uczniów.

W swoim wystąpieniu Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski podziękował pracownikom szkoły za zaangażowanie i trud włożony w edukację młodzieży oraz wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły.

W tym roku szkolnym Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: p.Mirosława Gajda, p.Maria Drożdżowska, p.Małgorzata Lech, p.Izabela Kasperek oraz p.Jerzy Radziwolski.

Nie zabrakło również Nagrody Starosty, którą Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz wręczył Pani Annie Marzec.

Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

Na sztandar Szkoły ślubowało po dwoje przedstawicieli siedmiu klas.

Na pamiątkę dzisiejszego wydarzenia Dyrektor wręczył przedstawicielom klas szkolne odznaki z logo szkoły.

Odbyło się również mianowanie nauczycieli na wychowawców klas pierwszych.

Całą uroczystość uświetniły występy muzyczne wyjątkowo uzdolnionych uczennic.

Zuzia i Nikola w duecie zaśpiewały "Miejcie nadzieję"

Pomimo niesprzyjającej pogody, zgodnie z tradycją, po uroczystości ślubowania delegacje klas pierwszych wraz z wychowawcami posadziły symboliczne drzewka przed szkołą.

Serdeczne podziękowania dla p. Krystyny Kaszuby, p. Roberta Jaskulskiego oraz wychowawców klas pierwszych za znakomitą organizację i przygotowanie uczniów do uroczystości!