ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dnia 25 czerwca 2021 roku uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego
oraz Technikum nr 1
 pożegnali rok szkolny 2020/2021.

Uroczystą akademię poprowadzili Magdalena Marzec (IIC), Agnieszka Czerw (IIC) oraz Maksym Władny (IB).

Pan Dyrektor Andrzej Bilewski powitał wszystkich uczniów, nauczycieli
i przedstawicieli Starostwa- Panią Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Renatę Krzemień oraz Wicestarostę Buskiego, Pana Stanisława Klimczaka.

Zarówno Pan Dyrektor, jak i Pan Wicestarosta w swoich przemówieniach zwrócili uwagę na to, jak bardzo nietypowy był to czas – większość roku szkolnego uczniowie uczyli się w sposób zdalny. Chociaż nauczyciele dokładali wszelkich starań, aby kształcenie na odległość było jak najbardziej efektywne, dziś już wiemy, że nawet najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić bezpośredniej relacji uczeń-nauczyciel.

Tym bardziej cieszy fakt, że tak liczna grupa uczniów naszej szkoły wykazała się ogromnym zaangażowaniem w życie szkoły i klasy, motywacją do nauki i wysoką frekwencją. Wyróżniającym się uczniom Pan Dyrektor osobiście wręczył świadectwa i nagrody książkowe.

Spośród uczniów Technikum wyróżnienia otrzymali:

I hp: Kunat Patrycja, Bartos Kinga, Sagan Agata, Skwara Zuzanna, Adamczyk Kamila

I gp: Czerw Zuzanna, Domagała Norbert, Banaś Izabela

I ep: Burek Agata, Gunia Filip, Mołas Aleksandra, Minior Weronika

II ep: Bracisiewicz Andżelika, Głowniak Aleksandra, Kopeć Weronika, Prostak Małgorzata, Majcherczak Aleksandra

Majkut Angelika, Osak Kinga,  Patrzałek Natalia, Dratwa Kamila, Farmas Jakub

II hp: Strózik Izabela, Dybek Izabela, Łocha Dominika, Suwała Aleksandra

II hg: Grabda Anna, Wojciechowska Julia, Dusza Karolina, Furman Klaudia,
Pyrz Luiza

II eg: Kulpiński Szymon, Natalia Piątek, Oleniacz Aleksandra, Tytko Wanesa, Grochowina Weronika, Gozdek Patrycja, Kozłowska Dominika, Mrożek Wiktoria, Strojny Martyna, Kawecka Emilia, Czerw Natalia, Jachna Julia, Jasińska Sylwia

III h: Sadkowska Emilia, Zych Weronika, Schabowska Julia, Świetnicka Karolina, Pudło Klaudia, Bogdalska Magdalena, Bonar Martyna, Pawłowska Wiktoria, Kobos Kamila, Maj Paulina, Meuś Julia

III e: Guła Gabriela: Kasza Patrycja, Kawa Piotr, Kuźnia Ola, Kwiecień Gabriela, Nogaj Natalia, Zięba Kinga

Uczennice Ola Kuźnia (III e) i Agata Burek (I ep) uzyskały najwyższe noty
w swojej szkole i zostały kandydatkami do Stypendium Premiera.

W Liceum wyróżnienia otrzymali:

I Bp: Maksym Władny, Oliwia Kwas, Monika Laska, Wiktoria Łojek

I Ap Gluzicki Bartosz, Baran Piotr

II Bp:  Mącznik Aleksandra, Mazur Magdalena, Kwiecień Martyna,Żmuda Oliwia

Farmas Gabriela, Pałys Zofia, Tometczak Aleksandra,  Mateusz Stojek

II Cg: Kotuła Agata, Król Julita, Czerw Agnieszka, Seweryn Żaneta, Adamczyk Monika, Futrzyńska Sandra, Grochowska Zuzanna, Durnaś Oliwia, Marzec Magdalena, Schabowska Kamila, Rokita Katarzyna, Sikorska Natalia, Basa Roksana

Nikola Pompa (II B) i Katarzyna Rokita (II C) otrzymały również nominacje do Stypendium Premiera.

Bardzo aktywnie w tym roku szkolnym działały harcerki z I Buskiej Drużyny Wędrowniczej im. Zdzisława Zemły: Borzęcka Aleksandra, Suwała Aleksandra, Majcherczak Aleksandra, Strózik Izabela, Czerw Agnieszka, Jaroszek Julia, Bielaś Aleksandra, Bielaś Justyna oraz Osak Kinga.

Na zakończenie uroczystości swój talent wokalny zaprezentowały uczennice: Zuzanna Grochowska, Agnieszka Czerw z klasy 2c.

Do zobaczenia 1 września!