Warsztaty języka polskiego

Prowadzący: Irena Domagała

Celem zajęć jest nie tylko utrwalenie wiadomości i umiejętności już nabytych, ale również ich pogłębienie i wykorzystanie do poprawy wyników nauczania oraz w przyszłości, gdy trzeba będzie zaprezentować się na rynku pracy. Uczniowie doskonalić będą czytanie ze zrozumieniem różnych tekstów kultury oraz redagować różne formy wypowiedzi pisemnej. -ogłębią umiejętności analizy i interpretacji tekstów literackich.
Uczestnicy warsztatów poznają cechy języka tekstów: literackich, publicystycznych, popularnonaukowych, a także język takich dziedzin sztuki jak malarstwo, film, teatr.
Uczniowie nauczą się uczestniczyć w rozmowie, dyskusji, wygłaszać przemówienie oraz wykorzystywać środki wizualne w szukaniu potrzebnych informacji i samokształceniu.
Warsztaty języka polskiego mają również kształcić sprawne posługiwanie się polszczyzną w mowie i piśmie oraz wzbogacić słownictwo czynne i bierne ucznia.