Warsztaty języka angielskiego

Prowadzący: Anita Janicka

W jednej z grup warsztatów języka angielskiego uczestniczy to 12 uczniów z klas IV technikum hotelarskiego i ekonomicznego.Uczniowie na zajęciach wzbogacają i utrwalają słownictwo związane z ich przyszłą pracą, a także kształtują takie sprawności jak mówienie, pisanie, czytanie ze zrozumieniem, oraz rozumienie tekstu słuchanego. Jednocześnie rozwijają swoją ogólną wiedzę o świecie biznesu i turystyki. Poruszane sytuacje z życia codziennego, styczność z żywym językiem (czasopisma, ulotki, Internet), słownictwem specjalistycznym oraz ćwiczenia praktyczne sprawiają, że uczestnicy programu znają swoje słabe i mocne strony, wzrasta ich samoocena, a także z większą swobodą, świadomością i pewnością posługują się j. angielskim. Uczestnicy warsztatów rozwijają także swoje kompetencje w zakresie technologii informacyjnej. Całokształt zajęć sprawia, że młodzież pewnym krokiem wkroczy w dorosłe życie i rynek pracy.