Warsztaty języka niemieckiego

Prowadzący: Elżbieta Malec

Warsztaty stanowią dodatkową ofertę nauki dla uczniów klas technikalnych. W zajęciach bierze udział 12 uczniów, co umożliwia indywidualizację procesu nauczania. Celem zajęć jest wzbogacenie fachowego słownictwa zawodowego oraz poprawa umiejętności komunikacji interpersonalnej.
Na warsztatach uczniowie poznają, utrwalają i poszerzają swoje wiadomości z wybranych zagadnień dot. pracy, podróżowania i turystyki, zdrowia, nauki i techniki, zagrożeń współczesnego świata oraz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie rozwiązują różnego typu zadania kształtujące podstawowe sprawności językowe. Wzbogacają słownictwo zawodowe w języku niemieckim, rozwijają umiejętności konstruowania wypowiedzi pisemnych i ustnych i doskonalą umiejętności komunikacyjne.