Quiz Historyczny Gramy dla Niepodległej

Dnia 25 września 2019 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do quizu historycznego "Gramy dla Niepodległej". Do quizu przystąpiły dwie drużyny z naszej szkoły.

Jedna z drużyn z III Liceum Ogólnokształcącego w Busku Zdroju w składzie: Krzysztof Warchulski (IIc), Wojciech Kwiecień (IIc) i Bartosz Kwiecień (IIe) zajęła III miejsce.

W drugim zespole swoją wiedzę historyczną sprawdzali: Aleksandra Szumilas (IIc), Zuzanna Grochowska (Ic) i Kamil Wojtaszek (IIe).

deą quizu jest zwiększenie świadomości obywatelskiej i historycznej młodych Polaków przy wykorzystaniu współczesnych zdobyczy technologicznych.

Podczas zmagań uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wydarzeń
i osób, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości.

Druga część quizu dotyczyła wiedzy na temat przynależności Polski do Unii Europejskiej.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie, który odbędzie się już 9 pażdziernika 2019r.