Pielgrzymka maturzystów - Częstochowa 2010

Jak nakazuje dobra tradycja, 1 marca 2010 roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły, udali się z pielgrzymką do największego sanktuarium maryjnego w Polsce.

Dzięki organizatorom, na czele z ks. P. Filipkiewiczem, oraz życzliwości wielu osób udało nam sie w komfortowych warunkach odbyć tę podróż i szczęśliwie powrócić.

Program pielgrzymki pozwalał uczestniczyć w uroczystej Eucharystii, pod przewodnictwem Jego Escelencji księdza biskupa Mariana Florczyka. Nastepnie uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w drodze krzyżowej odprawionej na wałach jasnogórskich.

Potem był czas na indywidualną refleksję, modlitwę poświęconą niejednokrotnie nadziejom i obawom  zwiazanym z maturą.  Wolną chwilę można było również przeznaczyć na  zwiedzanie zabytków Jasnej Góry .

Dyrekcji naszej szkoły oraz wychowawcom klas maturalnych, nauczycielom i pracownikom obsługi dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej pielgrzymki.