VI Targi Edukacyjne 2010

26.03.2010r. wzięliśmy udział w VI Powiatowych Targach Edukacyjnych skierowanych głównie do uczniów klas trzecich gimnazjów i ich rodziców, którzy już niebawem muszą podjąć decyzję - gdzie kontynuować naukę. Nasze stoisko prezentowało się bardzo okazale. Członkowie kół zainteresowań, poszczególne klasy przygotowały foldery – „opowieści z życia szkoły”.

Klub Fascynacji Kulinarnych na stanowisku                       Sam patron szkoły – M. Kopernik i jego uczeń przygotowali dla uczestników targów udział w losowaniu… myśli i przepowiedni związanych z dalszym kształceniem.

Rozkoszny Wielkanocny Zajączek rozdawał świnki „na szczęście” i zapraszał do stoiska kulinarnego, gdzie mistrzowskie umiejętności prezentowały klasy żywienia i gospodarstwa domowego, a było co podziwiać…
     Natomiast tegoroczna Miss Publiczności- Karolina z III LO rozdając słodycze zapewniała, że właśnie w tym roku Wiosna będzie wyjątkowa- piękna i kolorowa jak nasza szkoła.

Chwila koncentracji .. i  do pracy                                                         Hotelarze od agroturystyki

i fryzjerki,                                                które jako pierwsze przystąpiły do pracy

Widać pełny profesjonalizm

Działający w naszej szkole Powiatowy Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego zaprezentował się urządzając Salon Piękności, gdzie wszyscy chętni mogli zrobić sobie profesjonalny makijaż, pomalować paznokcie, a nawet zmienić fryzurę łącznie z kolorem korzystając z umiejętności przyszłych adeptów tej profesji… . Stoisko było oblegane przez cały czas trwania targów, a klienci i klientki bardzo zadowoleni.

Kasia czaruje opowieściami o praktykach zawodowych naszych hotelarzy w Grecji (a jest czym ..)          -„było wspaniale – a jak chcecie się przekonać zapraszamy do naszej szkoły – też będziecie mogli mieć praktykę w Grecji „

„Tego nauczycie się w nasze szkole” – Łukasz pokazuje     Czyżby część męska zespołu Słoneczne Trampy”         film o szkole nakręcony przez Szkolne Koło Meg@ Bajt.                               zdecydowała się na III LO?

M. Kopernik i jego uczeń za pomocą magicznych kul              Te dwie śliczne gimnazjalistki uległy namowom Krzysia ściągają do naszego stoiska przyszłych absolwentów             i  przyrzekły, że we wrześniu wszyscy spotkamy się  aby gimnazjum, zaprezentować im naszą szkołę.                                w naszej szkole… czy dotrzymają słowa?

Stoiska były cały czas oblegane

Sympatyczni prezenterzy wyjaśnili wszystkie wątpliwości.       Słodycze są:  super.

Znajome spotkała prof. Krystyna Kaszuba   oraz redaktor Echa Dnia  Adam Ligecki

Nasze stoisko odwiedzili: Starosta Buski Jerzy Kolarz, Burmistrz MiG Piotr Wąsowicz, przewodniczący RM Adam Gradzik, Dyrektor ZOPiS Jerzy Radziwolski, Dyrektor PPP

dyrektorzy innych szkół i placówek            oraz wychowawcy klas gimnazjalnych.