DISCOVER CANADA

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie

W tym roku szkolnym pod przewodnictwem pani Agnieszki Zielińskiej i pana Marka Partyki uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Kanadzie. Jest to dopiero trzecia edycja konkursu jednak nagrody za pierwsze miejsca są bardzo atrakcyjne:

I miejsce- nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł oraz indeks na dzienne studia I stopnia na kierunku Filologia Angielska Uniwersytetu Śląskiego, po zdaniu matury, z pominięciem całego postępowania kwalifikacyjnego.

II miejsce- nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł oraz indeks na dzienne studia I stopnia na kierunku Filologia Angielska Uniwersytetu Śląskiego, po zdaniu matury, z pominięciem całego postępowania kwalifikacyjnego.

III miejsce- nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł oraz indeks na dzienne studia I stopnia na kierunku Filologia Angielska Uniwersytetu Śląskiego, po zdaniu matury, z pominięciem całego postępowania kwalifikacyjnego.

IV miejsce- indeks na dzienne studia I stopnia na kierunku Filologia Angielska Uniwersytetu Śląskiego, po zdaniu matury, z pominięciem całego postępowania kwalifikacyjnego.

W naszej szkole do uczestnictwa w konkursie DISCOVER CANADA 2016 zdecydowało się 6 osób:

1. Markowski Kacper                                              2. Wójcik Kinga                                           3.  Socha Aleksandra

4. Skrzela Przemysław                                           5. Zieliński Marcin                                       6. Dytkowska Agnieszka

Organizatorem III edycji konkursu Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada 2016 jest I Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego.

Konkurs składa się z trzech etapów. I etap polegaja na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie. Do drugiego etapu konkursu przechodzi 50 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczestnicy piszą test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną.

WAŻNE TERMINY:

17.11.2015 – I etap konkursu

14.12.2015 – Ogłoszenie wyników i listy półfinalistów

11.03.2016 – II etap konkursu

21.03.2016 – Ogłoszenie wyników II etapu i listy finalistów

02-03.06.2016 – Finał

Jesteśmy właśnie po I etapie konkursu czyli po zawodach szkolnych. Do konkursu przystąpili najwytrwalsi uczniowie. Z całej szóstki tylko trójka zdecydowała się spróbować swoich sił co świadczy o tym, że już pierwszy etap wymagał ciężkiej i intensywnej pracy.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników I etapu. Przemek i Kinga mają duże szansa na zakwalifikowanie się do drugiego etapu, gdyż zdobyli ponad 60 pkt. Biorąc pod uwagę, że jest to nasze pierwsze podejście do konkursu jest to całkiem niezły wynik.

Wszystkie informacje o konkrusie można znaleźć na stronie: http://www.mt-oka.pl/

Oczywiście zapraszamy do wzięcia udziału w konkrusie w przyszłym roku szkolnym.

OPIEKUNOWIE: Agnieszka Zielińska, Marek Partyka