W dniu 29.10.15r. klasa II A i II C LO odwiedziły Zakład Wody Mineralnej "Buskowianka".

Wizyta to miała na celu pokazanie i uświadomienie uczniom jak ważnym elementem przyrody jest woda i jak wygląda praca w fabryce. Po pierwsze, uczniowie dowiedzieli się wielu przydatnych informacji np. jak powstają plastikowe butelki, co robią pracownicy tego zakładu, w jaki sposób fabryki recyclingują odpadki oraz gdzie one później trafiają. Uczniowie zapoznali się również z właściwościami leczniczymi wody mineralnej produkowanej w buskim uzdrowisku, zapoznali się z lokalnym przemysłem i ofertami pracy, dowiedzieli się jakie kierunki studiów są przydatne, aby ubiegać się o pracę w tym zakładzie produkcyjnym.

Ale to nie wszystko!!! Oprócz wiedzy na temat tego jak zakład radzie sobie z kwestią dbania o środowisko i recyclingu wizyta była przygotowaniem do dyskusji na lekcjach języka angielskiego o wpływie człowieka na środowisko naturalne i sposobów jego ochrony. Podczas oglądania poszczególnych etapów produkcji uczniowie mogli zebrać informacje potrzebne do przygotowania prezentacji na ten temat.

Byli również bardzo aktywni i zadawali różnego rodzaju pytania od „Ile rodzajów wód możemy wyodrębnić w fabryce?” do „Ile butelek na godzinę zakład jest w stanie wyprodukować?”.  Z pewnością z tej spontanicznej wizyty uczniowie wiele się dowiedzieli i wizyta ta była ważnym krokiem do omawiania wszystkich ważnych kwestii dotyczących środowiska – tym razem po angielsku.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wizyty oraz listę słów i wyrażeń, które warto znać jeśli chcemy swobodnie rozmawiać na temat przyrody po angielsku.

Cała grupa przed budynkiem Zakładu Wody Mineralnej „Buskowianka”

A tutaj produkcja szklanych butelek. I to zaciekawienie malujące się na twarzach uczniów…

A z tego powstaje plastikowa butelka. Kto wiedział ręka do góry!

Hmmm.. co to może być?

Woda dla spragnionych

Save water! Save water!

Butelka- a bottle            Fabryka- a factory                Zakrętka- a cap