Wyprawa na Reunion!!!!

Już w najbliższa sobotę 5.11.2016, dwóch naszych uczniów Maciej Fijałkowski (2h) i Filip Służalski (2g) wraz z opiekunami : p. Angeliką Bilewską, p. Markiem Partyką oraz p. Michałem Siekierskim udaje się na pierwszy z serii wyjazdów w ramach projektu Erasmus + EASY. Projekt jest skierowany do uczniów klas pierwszych i drugich technikum o profilu gastronomicznym i hotelarskim. W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez poszczególne szkoły oraz odbywać praktyki w hotelach i restauracjach. Więcej informacji tutaj

Być może słowo "wyprawa" w tytule może wydać się komuś zbyt... pompatyczne? Myślę, że czytelnik zmieni zdanie, jeśli rzuci okiem na mapę....

.....i przekona się, że mimo, że Reunion jest formalnie częścią Francji (a więc i Unii Europejskiej), to tak naprawdę jest "trochę" daleko. Czeka nas 24 godzinna podróż z dwoma przesiadkami - w linii prostej z Warszawy to 9000km!

Czekają nas ekscytujące dwa tygodnie, podczas których mamy odwiedzić kilka ciekawych miejsc na wyspie, odbyć praktyki w renomowanych hotelach oraz... nauczyć się podstaw języka francuskiego.

Obiecujemy częste relacje z naszej podróży z mnóstwem zdjęć i filmów!

UWAGA!!!

W związku z powtarzającymi się prośbami,

informujemy, że nie przywieziemy:

- lemurów

-pingwinów

ani żadnych innych zwierząt z Madagaskaru :)

 

 Początek przygody na Reunion