Staff Training nauczycieli z Hiszpanii w Busku - Zdroju

W dniach 22-28 marca 2018 roku w naszej szkole przebywało trzech nauczycieli z partnerskiej szkoły w Hiszpanii. Byli to nauczyciele matematyki, języka hiszpańskiego i informatyki.

W pierwszym dniu pobytu zostali oprowadzeni po naszej szkole, zachwycili się salą gimnastyczną oraz pracowniami.

Uczennice klasy 3A, Ania i Kasia przygotowały prezentację na temat polskiego systemu edukacji, dzięki czemu nauczyciele szczegółowo zapoznali się z systemem szkolnictwa, a także rodzajami uczelni i egzaminów w naszym kraju. Była to świetna okazja do omówienia podobieństw i różnic w dwóch krajach europejskich.

W kolejnych dniach goście obserwowali zajęcia lekcyjne prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły oraz sami prowadzili zajęcia z młodzieżą.

Nauczycielom z Hiszpanii bardzo spodobał się odbywający się w naszej szkole konkurs na najsmaczniejsze pierogi! Zachwyceni byli również przygotowaniami do targów edukacyjnych.