Koncert charytatywny

W dniach 4-5.04.2022 r. w naszej szkole odbył się koncert zatytułowany „Powiedz im...”

Była to inicjatywa Samorząu Uczniowskiego poświęcona wszystkim tym, którzy przed wojną znaleźli schronienie w naszym kraju, a zwłaszcza w naszym mieście.

Uczniowie ZSP śpiewali dla Ukrainy oraz dla ludzi, którzy musieli uciec ze swojej ojczyzny, a uzbierane pieniądze podczas tej inicjatywny zostaną przekazane do odpowiednich organizacji, aby choć trochę pomóc przetrwać trudny dla nich czas.

"Mamo tyś płakała" to pierwszy utwór wykonany przez uczennice ZSP - Aleksandrę Borzęcka, Dominikę Łochę, Aleksandrę Majcherczak i Amelkę Niziołek z kl. 3hp.

Nikola Pompa, Mikołaj Kurzacz, Magdalena Bogdalska i Ola Borzęcka zaśpiewali "Hej sokoły".

Piosenki, które wykonane były podczas koncertu były zarówno nostalgiczne, jak i wesołe.

W występie solowym zaprezentował się Mikołaj Kurzacz z kl. 2b wykonując utwór
"Nim wstanie dzień".

Na scenie zaprezentowali się też uczniowie klasy II hg, do piosenki "W moim ogródeczku" wykonanej przez uczennice - Patrycja Stochlińska, Martyna Cieśla, Oliwia Pałys.

Na scenie w widowiskowy sposób zaprezentowała sie Wiktoria Laprus z kl. 3c.

Na scenie swoje zdolności wokalne zaprezentowała też Dominika Łocha z k. 3hp śpiewając utwór "Podaj rękę Ukrainie".

Ola, Nikola, Aleksandra i Dominika zaśpiewały także utwór "Czerwone jagody".