26 września 2024 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych
im. M. Kopernika odbył się

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

„Moja Ojczyzna w Poezji”.

Konkurs ten przeprowadzony został we współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem Dzieciom” w Busku - Zdroju, w ramach projektu p.n. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, inspiracją rozwoju kulturalnego młodzieży Powiatu Buskiego.

Celem Konkursu było promowanie wśród młodego pokolenia Polaków idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz świadomości, czym dla każdego
z nas jest wolność. Dzięki udziałowi w Konkursie uczniowie mieli możliwość zaprezentowania, ale też rozwijania swoich talentów recytatorskich oraz umiejętności wystąpień publicznych.

Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Chęć uczestnictwa w Konkursie zgłosiło 27 uczniów z czterech szkół ponadpodstawowych Powiatu Buskiego.

Konkurs prowadziły nauczycielki języka polskiego naszej Szkoły, panie Izabela Kasperek i Justyna Szumilas.

Uczestników Konkursu oceniało Jury w składzie : p. Angelika Bilewska, p. Monika Sowa oraz p. Aneta Wójcikiewicz.

Jury Konkursu brało pod uwagę wiele aspektów wystąpień uczestników: dobór
i zrozumienie tekstu, interpretację, pamięciowe opanowanie tekstu, ekspresję wypowiedzi oraz dykcję.

WYNIKI KONKURSU

Kinga Łyko

(Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju)

Zdobywczyni I miejsca w Konkursie otrzymała bon o wartości 300 zł.

Aniela Bizewska i Magdalena Szydłowska

(Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku - Zdroju)

Nagrodą za zdobycie II miejsca były bony o wartości 200 zł.

Izabela Juszczyk (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Busku - Zdroju)

Izabela Boroń (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Broninie)

Anna Szwajcowska (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku - Zdroju)

Zuzanna Bernat (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku - Zdroju)

Za zdobycie III miejsca każda z uczennic otrzymała bon o wartości 100 zł.

Organizatorzy docenili ogrom pracy, zaangażowanie i staranność w przygotowaniu się do wystąpień wszystkich uczestników Konkursu, nagradzając ich dyplomem i drobnym upominkiem.

Laureaci i osoby wyróżnione w Konkursie będą mogły wziąć udział w Koncercie finałowym p.n.: „Spotkanie z Pieśnią i Poezją Patriotyczną”, który zostanie zorganizowany w listopadzie 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju.

NAGRODĄ SPECJALNĄ dla uczestników Konkursu będzie udział w warsztatach
z zachowań scenicznych prowadzonych przez profesjonalistów w teatrze
w Krakowie lub Tarnowie.