"Boże Narodzenie w poezji i kolędzie"

„Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie,lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”Adam Mickiewicz

„Boże Narodzenie - to czas szczególny, wyjątkowy okres w roku, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza do zadumy, refleksji, przywołuje w pamięci wspomnienia z dzieciństwa. ​

Każdy człowiek, nosi w sercu pragnienie, aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne ciepła, spokoju, życzliwości i dobroci.”

Z takim przesłaniem tradycyjnie jak co roku, w ostatnim dniu zajęć, przed przerwą świąteczną cała społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku Zdroju spotkała się na wspólnym kolędowaniu.

Uroczystość poprowadzili; Dominika Kołodziej, Marcel Trzeszkowski i Ola Wójcik z klasy III Ap.

W tym roku kolędy i pastorałki mogliśmy usłyszeć w rożnych językach, wykonane przez laureatów trzeciego szkolnego konkursu pt: „Z Kolędą Dookoła Świata”.

Bogata refleksja wypływająca z wierszy polskich poetów uzupełniała to spotkanie.

Natomiast dziewczęta z „Copernicana Cheerleaders” zaprezentowały taniec do kolędy "Bóg odpoczywa spokojnie”.

Zwieńczeniem tego przedświątecznego spotkania społeczności szkolnej było wręczanie przez Pana Dyrektora Andrzeja Bilewskiego dyplomów dla uczestników konkursu.

Katecheci ZSP