27 września 2024 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika odbył się

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

„Kocham Wolność”.

Konkurs został zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem Dzieciom”
w Busku - Zdroju, w ramach projektu p.n. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, inspiracją rozwoju kulturalnego młodzieży Powiatu Buskiego.

Celem Konkursu było promowanie postaw patriotycznych młodzieży oraz wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów.

Chęć uczestnictwa w Konkursie zgłosiło 19 uczniów z różnych szkół ponadpodstawowych Powiatu Buskiego.

Konkurs poprowadziły Panie Izabela Kasperek i Justyna Szumilas - nauczycielki języka polskiego w naszej Szkole.

Uczestników oceniało Jury konkursowe w składzie: p. Katarzyna Duda, p. Aneta Wójcikiewicz oraz p. Dariusz Wilczyński.

Ze względu na wyjątkowo wysoki poziom konkursu, w podjęciu decyzji członkom Jury pomogły wielopłaszczyznowe kryteria oceny wystepów, takie jak: dobór pieśni
i piosenek, wartości artystyczne utworów, pamięciowe opanowanie tekstu, umuzykalnienie, dykcja, kostiumy, choreografia, pomysłowość i interpretacja utworu.

WYNIKI KONKURSU

Natalia Wróbel (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Busku - Zdroju)

Julia Lelas (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku - Zdroju)

Klara Woś (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju)

III MIEJSCE

duet Wiktoria Nowosielska i Patryk Janicki (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
w Busku - Zdroju)

Angelika Mrowińska (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju)

Maja Sikora (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku - Zdroju)

Na laureatów Konkursu czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe - bony towarowe
o wartości 300/200/100 złotych w zależności od zajętego miejsca.

Organizatorzy docenili również talent i zaangażowanie wszystkich uczestników Konkursu obdarowując ich pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami.

Laureaci i osoby wyróżnione
w Konkursie będą mogły wziąć udział w warsztatach i Koncercie finałowym p.n.: „Spotkanie z Pieśnią i Poezją Patriotyczną”, który zostanie zorganizowany w listopadzie 2024 r.
w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju.