„Cywilizacja życia” w buskim Koperniku.

XXIII Dzień Papieski obchodzony jest w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie 15 października 2023 r. pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju 17 października 2023 r. już po raz szósty uczcili pamięć wielkiego Polaka biorąc udział w turnieju piłki siatkowej.
Uroczystego otwarcia dokonał Pan Dyrektor Andrzej Bilewski, nawiązując w krótkich słowach do postaci Papieża   i Jego zamiłowania do sportu.
Po wspólnie odśpiewanej  piosence pt.„Barka” nastąpiły  rozgrywki reprezentacji dziewcząt z liceum i  technikum. Następnie swymi umiejętnościami pochwalili się chłopcy w podobnym składzie. Ostateczny wynik w grupie dziewcząt osiągnęły uczennice z Technikum, natomiast w grupie chłopców zwycięstwo wywalczyli uczniowie z klas Licealnych.
Na uwagę zasługuje wysoki poziom gry piłki siatkowej zaprezentowany podczas  meczu, co niewątpliwie jest zasługą naszych nauczycieli wychowania fizycznego .

Organizatorzy Turnieju:
Katecheci ZSP, Nauczyciele wychowania fizycznego