DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2024

Dzień Edukacji Narodowej to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej Szkole. 11 października 2024 uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii, która rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru i odśpiewania Hymnu Szkoły.

Akademię prowadzili Nikola Niedopytalska (II e) oraz Jakub Grzywna (IV e).

Ten dzień był idealną okazją do podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom Szkoły za ich zaangażowanie w codzienną pracę z młodzieżą.

Pan Dyrektor Andrzej Bilewski wraz ze Starostą Buskim Jerzym Kolarzem wręczyli również nagrody nauczycielom, którzy zostali wyróżnieni za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze oraz wkład pracy w działalność Szkoły.

W tym roku Nagrody Starosty otrzymali: p. Monika Zwolska, p. Adrian Szumilas, p. Dariusz Wilczyński oraz p. Piotr Zawadziński.

Nagrodą Dyrektora uhonorowani zostali: p. Katarzyna Duda, p. Wioletta Czupryna - Kopeć, p. Agnieszka Kaczmarek, p. Iwona Kąkol oraz p. Monika Wesołowska.

Podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w edukację młodzieży złożyli również uczniowie naszej Szkoły za pośrednictwem Samorządu Uczniowskiego.
 Pamięć uczniów i wdzięczność za owocną współpracę dotarła również do ważnych dla naszej Szkoły osób, które nie mogły być obecne na akademii: p. Renaty Krzemień, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz p. Stanisława Klimczaka, Wicestarosty Buskiego.

W części artystycznej akademii uczestnicy mogli podziwiać występy muzyczne Martyny Nalepy

i Magdaleny Lech z klasy III D

oraz pokaz taneczny zespołu Copernicana Cheerleaders.

Ten dzień był wyjątkowy również dla uczniów klas pierwszych - odbyło się bowiem uroczyste ślubowanie nowych uczniów naszej Szkoły.

Do naszej społeczności szkolnej zostali włączeni uczniowie klas:

KLASA I B

KLASA I fwp

KLASA I wp

Uczniowie dostali od Pana Dyrektora pamiątkowe odznaki z logo Szkoły.

Ślubowanie złożyli również wychowawcy klas pierwszych: p. Angelika Bilewska (I B), p. Izabela Kasperek (I fwp) oraz p. Agnieszka Zielińska (I wp).

Po akademii uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się na plac szkolny, aby posadzić pamiątkowe drzewko.

Powodzenia i sukcesów pierszoklasistom życzą starsi uczniowie.