Projekt "Razem Dzieciom" i ZSP w Busku-Zdroju

W dniu 26 września 2024 roku uroczyście rozpoczęto realizację projektu „Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości inspiracją rozwoju kulturalnego młodzieży Powiatu Buskiego", który został dofinansowany przez Powiat Buski.

Pan Dyrektor Andrzej Bilewski omówił zasady realizacji Projektu:

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Razem Dzieciom”, któremu przewodniczy Bogusława Majcherczak oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju.

Do Projektu zostali zaproszeni uczniowie ze wszystkich szkół średnich z Powiatu Buskiego.

Pierwszym wydarzeniem w ramach Projektu był Konkurs recytatorski poezji patriotycznej „Moja ojczyzna w poezji”. Następnym – Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej „Kocham wolność”.

Umiejętności wszystkich uczestników zostaną wzbogacone poprzez warsztaty zachowań scenicznych, które poprowadzą kompetentne osoby z otoczenia teatru. Warsztaty połączone ze spektaklem teatralnym odbędą się w teatrze w Tarnowie lub Krakowie.

Laureaci ww. konkursów będą mogli uczestniczyć w "Spotkaniu z Pieśnią i Poezją Patriotyczną" corocznie organizowaną w ZSP.

Do Konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej „Moja ojczyzna w poezji” zgłosiło się 27 uczniów z czterech szkół średnich.

Konkursy prowadziły: Pani justyna Szumilas i Pani Izabela Kasperek.

Jury w składzie: Aneta Wójcikiewicz, Monika Sowa i Angelika Bilewska, przyznało 7 nagród:

I MIEJSCE - Kinga Łyko (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju)

II MIEJSCE - Aniela Bizewska i Magdalena Szydłowska (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku - Zdroju)

III MIEJSCE - Izabela Juszczyk (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Busku - Zdroju), Izabela Boroń (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Broninie), Anna Szwajcowska i Zuzanna Bernat (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku - Zdroju).

Podczas rozpoczęcia Konkursu młodziaż wykonała flagę bialo-czerwoną.

Do Konkursu pieśni i piosenki patriotycznej „Kocham wolność” zgłosiło się 19 uczniów ze szkół średnich Powiatu Buskiego.

Jury przyznało również 7 nagród:

I MIEJSCE - Natalia Wróbel (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Busku - Zdroju)

II MIEJSCE - Julia Lelas (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku - Zdroju), Klara Woś (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju)

III MIEJSCE - Maja Sikora (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku - Zdroju), duet Wiktoria Nowosielska i Patryk Janicki oraz Angelika Mrowińska (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju).

Organizator Konkursu zapewnił laureatom atrakcyjne nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

fotogaleria Konkursów poniżej: