I Konkurs Poezji i Recytacji im. Bł. Jana Pawła II

W dniu 22. 10. 2012 r.  odbył się w Kielcach konkurs mający na celu promowanie talentów literackich i artystycznych wśród dzieci i młodzieży, jak również wyrażenie Bogu wdzięczności za dar Papieża - Polaka.Został on zorganizowany przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia przy współpracy z Parafią pw. św Franciszka z Asyżu w Kielcach. Przedmiotem zmagań konkursowych była polska poezja religijna. Rywalizowano w dwóch kategoriach:

1. Literacka twórczość własna - każdy z uczestników miał obowiązek przedstawić dwa utwory własne,
    w tym jeden związany z osobą Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowała Małgorzata Czerwonka, uczennica kl. III LO B, która zdobyła trzecie miejsce. Gratulujemy!!!

• 2.  Recytacja poezji religijnej - w tej kategorii liczyło się jak najlepsze przedstawienie któregoś z utworów Karola Wojtyły. Zwracano uwagę na opanowanie pamięciowe, dykcję, dobór tekstu i ogólne wrażenie artystyczne. W tej kategorii konkursowej naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Bajor i Agnieszka Chłosta z kl 2e oraz Karolina Zabłotna z kl. 2h

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki a osoby, które zajęły jeno z trzech punktowanych miejsc, cieszyły się z nagród rzeczowych.

Nad właściwym przebiegiem i całością przygotowań konkursowych czuwali ks. Mariusz Chmura i s. Helena.