Zabawa andrzejkowa buskich Szkolnych Klubów Europejskich w „Ekonomiku”

28 listopada 2013 roku.

Najstarszy Szkolny Klub Europejski w powiecie buskim działający w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju, zorganizował wspólną zabawę andrzejkową dla dzieci i młodzieży ze Szkolnego Klubu Europejskiego z Zespołu Szkół Specjalnych w Busku – Zdroju, która odbyła się w dniu 28 listopada 2013r. w sali kominkowej ZSP Nr 1.  Uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych powitał dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 pan Andrzej Bilewski i opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego pani Barbara Cieplińska, wraz  z młodzieżą działającą w tym Klubie Europejskim.
            Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego z ZSS to dzieci i młodzież przebywająca na leczeniu w Szpitalu „Górka”, którzy tego dnia w liczbie 18 osób przybyła  do ZSP Nr1 pod opieką Moniki Lubańskiej i Mariusza Żabińskiego. Po powitaniu przybyłych gości przez dyrektora ZSP Nr 1 pana Andrzeja Bilewskiego odbyła się wspólna zabawa na której nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb andrzejkowych, co stanowiło wyjątkowo miły i niezapomniany element wspólnego spotkania członków obydwu zaprzyjaźnionych ze sobą Szkolnych Klubów Europejskich. Po wróżbach andrzejkowych odbyła się wspólna zabawa  z muzyką, gdzie wszyscy obecni świetnie się bawili i nikt nie mógł czuć się smutny w ten wyjątkowy wieczór.
            Ciekawym elementem pobytu uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w buskim „Ekonomiku” była możliwość zwiedzenia znanej w Busku – Zdroju wystawy Galeria „Orły Polskie”, ukazującej historię polskiego godła narodowego od początków państwa polskiego do czasów współczesnych autorstwa pana Bogdana Orłowskiego. Możliwość obejrzenia dzieł artystycznych i jednocześnie historycznych była dla dzieci i młodzieży z „Górki” ciekawym   i niezapomnianym przeżyciem, a jednocześnie interesującą lekcją historii.
            Następne spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego z ZSP Nr 1 i ZSS odbędzie się już w grudniu tego roku. Jednak tym razem gospodarzami tego spotkania będą uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych. Spotkanie to jest związane już z kilkuletnią tradycją organizowania szkolnych konkursów wiedzy o Unii Europejskiej i Europie dla dzieci  i młodzieży przebywającej na leczeniu w Szpitalu „Górka”.

Zebranych w Wieczór Andrzejkowy członków Szkolnych Klubów Europejskich działających przy ZSP i Zespole Szkół Specjalnych "Górka" powitał Dyrektor Andrzej Bilewski życząc wszystkim dobrej zabawy.

.

Wszyscy wspaniale się bawili podczas wróżb andrzejkowych.

Pamiątkowe zdjęcie obydwu SKE

Rozkręciła się także zabawa taneczna. "Jedzie pociąg z daleka" - ta piosenka przypomniała gościom, że zbliża się czas rozstania....

Na zakończenie prof. M.Żabiński oprowadził przybyłych gości po Sali Orła Białego.