W gronie najlepszych biblistów.

Podobnie jak w latach poprzednich i w tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy  Biblijnej. W etapie szkolnym XVIII edycji, który odbył się 18 listopada, uczestniczyło 28 uczniów. Troje z nich  (Justyna Jędrszczyk  i Agata Nizioł z kl. 1 A LO oraz Natalia Kipigroch z kl. 4 TE) awansowało do etapu diecezjalnego, który miał miejsce 9 kwietnia w Kielcach. Zmagania na poziomie wojewódzkim zakończyły się dla nas bardzo szczęśliwie.
Justyna Jędrszczyk zajmując II miejsce awansowała do etapu krajowego i w czerwcu będzie walczyć o dalsze sukcesy. Nagrodą dla siedmiu finalistów etapu ogólnopolskiego są indeksy na wybrane kierunki na znanych polskich uczelniach. Najlepsi z najlepszych pojadą zaś do Ziemi Świętej i Rzymu. Justynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Niepokalanowie.
Wśród imprez towarzyszących przygotowaniom konkursowym wymienić należy VII Spotkanie Młodych z Biblią, które odbyło się w Częstochowie i Olsztynie w dniach13-14 maja 2014r. Obejmowało one wykłady i świadectwa odnoszące się do roli jaką odgrywa Biblia w życiu chrześcijanina, modlitwę w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz zwiedzanie muzeum jasnogórskiego. Druga część warsztatów biblijnych odbywała się w ośrodku "Wielka Puszcza" w Olsztynie, gdzie bardzo intensywnie pracowano z tekstem biblijnym. Znalazł się jednak czas na małą wyprawę w góry i zawieranie nowych znajomości przy ognisku.
W warsztatach tych uczestniczyła Justyna Jędrszczyk  pod opieką s.Heleny.
 
 
 
 
 
 
 
 
Finał OKWB w Niepokalanowie 
W dniach 2- 3 czerwca 2014r. odbył się ostatni etap OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ.  Zmaganiom  konkursowym towarzyszyły liczne imprezy  dodatkowe. W pierwszym dniu, po napisaniu przez 119 uczestników testu konkursowego, można było uczestniczyć w  koncercie zepołu FRAGUA.  Czekając na wniki etapu pisemnego zwiedzaliśmy muzea w Niepokalanowie, w których znajduje się dokumentacja obrazująca w jaki sposób Maksymilian  Maria Kolbe osiągnoł szczyty świętości. Ewenement Niepokalanowa polega również na tym, że funkcjonuje tam jedyna w kraju jednostka straży  pożarnej złożona z zakonników. Zwiedzaliśmy  Muzeum Pożarnictwa oraz  salę gdzie zgromadzone są samochody z których korzystał św. Jan Paweł II podczas jednej ze swych pielgrzymek do Polski. Na zakończenie wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. celebrowanej przez ks. bp. R. Markowskiego. Naszą diecezję reprezentowała Justyna Jędrzczyk z kl I A LO. Na możliwych do zdobycia 90 punktów otrzymała 82. Gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.