Gala finałowa - "7 Wspaniałych"

28 stycznia 2014 roku odbyła się Gala Finałowa zorganizowana przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wybrano siedmiu najlepszych uczniów - sportowców 2013 roku.

W gronie „Siedmiu Wspaniałych” znalazł się uczeń naszej szkoły – Technikum Nr 1 - Damian Sator (kl. IIE), który w roku 2013 osiągnął znakomite sukcesy w biegach górskich na arenie ogólnopolskiej, europejskiej, a nawet światowej.

Kandydatów do konkursu zgłaszały szkoły, jedynym warunkiem uczestnictwa było zdobycie medalu na szczeblu MP, ME lub MŚ. Następnie z grona 12 osób internauci drogą głosowania wyłonili 7 najlepszych w województwie świętokrzyskim.

Gratulacje Damianowi złożyli: trener Z. Perepiczko oraz Dyrektor Szkoły A. Bilewski

Damian udzielił wywiadu dla mediów.

Program artystyczny na Galę przygotowali uczniowie z Licem Ogólnokształcącego w Końskich.